Krāpšana kļūst par arvien dārgāku draudu Latvijas uzņēmējiem. Saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas gada pārskatu krāpšanas gadījumu skaits pagājušajā gadā ir palielinājies un, pēc CERT.LV datiem, 2024.gada ceturtajā ceturksnī reģistrēts vēsturiski augstākais kiberapdraudējumu līmenis - 418 325 ziņojumi. Tas ir par 25% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.
Tas sākās ar 50 eiro, bet gada laikā pensionāru pāris viltus «investīcijās» zaudēja visus mūža iekrājumus. Starptautiska žurnālistu izmeklēšana pirmo reizi parāda visu telefonkrāpniecības ķēdi — no upuriem Rīgā līdz glamūrīgiem organizētājiem Tbilisi
Latvijas IKP šogad 3. ceturksnī salīdzinājumā ar 2023. gada 3. ceturksni ir samazinājies par 1,6%, aprēķinājusi Centrālā statistikas pārvalde.
Karš Ukrainā.
40,4 miljoni eiro. Tik lielu summu Šarūns Stepukonis piesavinājās no Lietuvas privātā kapitāla fonda BaltCap pārvaldītajiem uzņēmumiem un lielāko daļu tās zaudēja Igaunijas kazino. Kā tas notika, joprojām izmeklē tiesībsargājošās iestādes un vērtē tiesas
Sievai nav kaifa par to, ka esmu inovators, godīgi atzīst programmētājs un tehnoloģiju entuziasts Raivis Dejus. Tāpēc ģimenē atraduši kompromisu — hibrīdauto. Lai viens var pētīt uzlādes tīklu mudžekļus, priecāties par ietaupījumu un iespēju dzīvot zaļāk. Bet otrs vienmēr droši nokļūtu galā.
Kādas shēmas izmanto krāpnieki, lai izmānītu iedzīvotāju naudu
Viņš nodarbojās ar citu cilvēku apkrāpšanu, taču arī pats bija upuris
Finanšu krāpšana būtībā balstās uz vienkāršu biznesa modeli – tik ilgi, kamēr gūtie ienākumi atsvērs ieguldītos resursus, krāpnieki turpinās savu darbību. Krāpnieki, līdzīgi kā uzņēmēji, vienmēr meklē jaunas, aizvien efektīvākas peļņas iespējas, tāpēc likumsakarīgi, ka pakāpeniski aizvien lielāku lomu shēmās ieņem augstu popularitāti ieguvušais mākslīgais intelekts. Lai gan dažādi mākslīgā intelekta rīki pieejami abās likuma pusēs – gan krāpšanas gadījumu īstenošanā, gan novēršanā – pastāv risks, ka krāpnieki spēs arvien plašāk un rafinētāk pielietot tehnoloģiskos resursus, jo tos neierobežo dažādi legālas darbības aspekti, piemēram, normatīvo aktu prasības.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2023 Foto -
Sešos mēnešos krāpnieki šogad no iedzīvotāju kontiem izmānījuši jau 9,5 miljonus eiro. Pieaugot krāpšanas apmēriem, pieaug arī naudas mūļu skaits, kas palīdz nelegāli iegūto noslēpt. Pēdējos divos gados notiesāti jau 72 mūļi. Katrs sestais bijis nepilngadīgs
Vai telefonkrāpnieki no uzņēmuma konta var “izzvejot” miljonos mērāmas naudas summas? Var, – ja uzņēmums iepriekš nav pietiekami rūpējies par drošību un darbinieki nezina, kā rīkoties krāpniecības gadījumos. Mūsu uzņēmumi aug lielāki un kļūst vērtīgāki, taču pieaug arī riski un lielāka uzmanība jāpievērš drošības jautājumiem. Piemēram, tam, vai tiesības veikt pārskaitījumus no uzņēmuma konta jaunajos apstākļos var atstāt vienam cilvēkam.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!