emocionālā labsajūta



- Intervija
- 29.09.2021.
Izripot saulītē

- Viedoklis
- 22.02.2021.
Kā Covid-19 laikā būt labam darba devējam


- Viedoklis
- 08.05.2025.
Kādas prasmes nepieciešamas profesijai “mamma”?
Šonedēļ Latvijā atzīmēsim Mātes dienu – līdz ar svētkiem aktualizējies jautājums par mammas lomu un darba tirgū, proti, kā darba pārrunās tiek uztverts laiks, kas pavadīts mājās ar bērnu, vai bērna kopšanas atvaļinājumu vajadzētu norādīt savā CV?

- Viedoklis
- 24.10.2024.
Adoptētā bērna saknes: Kāpēc ir svarīgi atklāt bērna identitātes stāstu?
Adopcija ir skaists un cēls lēmums, kas nozīmē ne tikai kļūt par bērna ģimeni un sniegt viņam mājas, bet arī pieņemt bērna pagātni un izcelsmi. Taču adopcijas ceļā neizbēgami rodas jautājums, kuru katram adoptētājam vajadzētu uzdot sev – vai esmu gatavs būt par atbalstu un iedrošinājumu bērnam, pieņemot viņa izcelsmi, vai arī gribu, lai bērns primāri piepildītu manas personīgās ilgas kļūt par vecāku? Atbilde uz šo jautājumu palīdz saprast, kāpēc ir tik nozīmīgi bērnam atklāt viņa identitātes stāstu.

- Viedoklis
- 07.12.2023.
Emocionālā veselība darbā: kā attīstīt problēmu risināšanas prasmes
Spēja risināt problēmas ļauj veiksmīgāk pārvarēt dažādus dzīves izaicinājumus, ar ko saskaramies gandrīz ik dienu, un veicina personīgo izaugsmi, ļaujot iepazīt sevi dažādās situācijās un analizēt noteiktas uzvedības cēloņus un sekas. Šīs prasmes noder arī proaktīvas un uz risinājumiem orientētas attieksmes veicināšanai.

- Intervija
- 29.09.2021.
Izripot saulītē
Psihiatre Liene Sīle pandēmijā palīdzēja kolēģiem Covid-19 nodaļās atgūt emocionālo līdzsvaru. Viņai ir labi ieteikumi mums katram, kā justies laimīgākiem darbā un mājās

- Viedoklis
- 22.02.2021.
Kā Covid-19 laikā būt labam darba devējam
Apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA dzīvē novembris ir patiesības brīdis: tas ir laiks ikgadējai darbinieku iesaistes aptaujai, kurā ikviens var paust viedokli par darbu uzņēmumā. Kāpēc tas ir vajadzīgs? Aptaujas rezultāti palīdz atskatīties uz paveikto un norāda uz nākotnes attīstības iespējām, taču galvenokārt tas ir instruments, kas ļauj novērtēt, kā cilvēki patiesībā jūtas, strādājot uzņēmumā. Covid-19 pandēmijas laikā šāda aptauja iegūst jaunu nozīmi. Ir virkne pasākumu, ko darba devējs var īstenot, lai darbiniekiem palīdzētu justies labāk mums visiem tik sarežģītajā laikā. Tas veicina arī efektīvāku uzņēmuma darbu, turklāt iespējams, ka šī pieredze izrādīsies gana vērtīga, lai to ņemtu vērā arī pēc pandēmijas beigām.

- Viedoklis
- 27.01.2021.
Ārkārtējā situācijā jārūpējas par bērnu emocionālo labsajūtu
No 25. janvāra attālināti mācās arī 1.–4. klašu skolēni, pārējo klašu skolēniem mācību gads šādā formātā jau iesācies. Šajā laikā ir būtiski ne tikai sekmīgi apgūt mācību priekšmetus, bet arī rūpēties par bērnu emocionālo labsajūtu. Mūzikā iespējams veidot patīkamus, interesantus un nesarežģītus uzdevumus, kas sniedz pozitīvas emocijas un ļauj izpaust bērnu radošumu. Idejas šādiem uzdevumiem var aizgūt daudzās vietnēs un platformās, piemēram, sekojot citu mūzikas skolotāju Facebook lapām.

- Viedoklis
- 17.06.2020.
Kilograms zemeņu vai divus metrus gara pātaga
Pirms kāda laika attālinātais darbs bija kā burkāns, kas “karājās” daudzu iedomās. Tas likās kaut kas neierasts un nepārbaudīts, bet visādā ziņā, kaut kas iekārojams. Atsevišķi darba devēji un to pārstāvji aizgūtnēm stāstīja par attālināto darbu kā kaut ko nepārprotami pozitīvu, bet vairumā cilvēku raisīja skepsi un neticību.

- Viedoklis
- 28.04.2020.
Pašlaik svarīgi neaizmirst par bērnu emocionālajām vajadzībām
Aizvadītas četras attālināto mācību nedēļas, kad sarunā ar ārvalstu kolēģiem no ASV, Eiropas un Āzijas, kuri attālināti māca un mācās jau deviņas nedēļas, Rīgas Starptautiskās skolas mūzikas skolotāja, Neatkarīgās izglītības biedrības pārstāve Rūta Kanteruka secinājusi – mēs esam fāzes sākumā, kad būtiskākais bija nomainīt darba vidi, pierast un iedzīvoties jaunajā situācijā. Tagad, kad tehniski esam sapratuši, kā tas strādā, laiks padomāt par bērnu emocionālajām vajadzībām. P

- Viedoklis
- 10.03.2020.
Bērnu adopcijas procesa sakārtošana ir valsts goda jautājums
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vairākums konceptuāli atbalstījis aizlieguma jeb moratorija noteikšanu ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu adopcijai uz ārvalstīm līdz jauna regulējuma izstrādei. Vai bērni no Latvijas tiek nodoti adopcijai uz ārvalstīm, jārisina valsts līmenī, nosakot konkrētus kritērijus. Tomēr jautājuma risināšana būs laikietilpīga, jo dažādām iesaistītajām pusēm ir ļoti pretrunīgs skatījums.

- Viedoklis
- 21.11.2019.
Vardarbības gadījumi skolās ir sabiedrības spogulis
Aizvadītājos mēnešos Valsts policijas inspektori devās uz mācību iestādēm, lai runātu ar skolēniem un izvērtētu drošības un vides apstākļus. Šādu tikšanos mērķis ir drošākas vides veidošana skolās. Apkopotā statistika liecina, ka pērn valstī kopumā reģistrēti 1677 incidenti, kas notikuši izglītības iestādēs – visbiežāk tie ir fiziskas vardarbības gadījumi audzēkņu starpā. Šādu gadījumu novēršanai nepieciešama pedagogu, vecāku un policijas sadarbība. Statistika parāda kopējo situāciju sabiedrībā.

- Infografika
- 09.10.2019.
Infografika: Emocionālā labsajūta ir nozīmīgākais laimes avots Latvijā
Emocionālajai labsajūtai ir liela ietekme uz cilvēka mentālo veselību, akcentē antropologs Andris Šuvajevs, analizējot Laimes indeksa jaunākos rezultātus. Tieši emocionālo labsajūtu par būtiskāko laimes avotu uzskata arī Latvijas iedzīvotāji (23%), otrajā vietā ierindojot ekonomisko situāciju (20%).
