cilvēkkapitāls


- Viedoklis
- 28.02.2024.
Kas ir Latvijas jaunā cilvēkkapitāla attīstības stratēģija “tautsaimniecības izrāvienam”?

- Viedoklis
- 20.12.2023.
Ko varam pārņemt no pasaules pieredzes augsti kvalificētu darbinieku piesaistē?

- Viedoklis
- 18.06.2024.
Mūžizglītība ir galvenā atbilde uz izmaiņām globālajā darba tirgū
Rīgā norisinājās ikgadējā starptautiskā konference Nākotnes darbs, un tajā tika plaši diskutēts par Latvijas un globālajiem darba tirgus izaicinājumiem, kā arī nākotnes perspektīvām. Galvenās atziņas liecina, ka demogrāfijas tendences un kopējā statistika, kas saistāma ar nodarbinātības jautājumiem, ir izaicinoša, taču labā ziņa - ir skaidri virzieni risinājumiem un atbildēm uz izmaiņām globālajā darba tirgū.

- Viedoklis
- 30.04.2024.
Modināšana. Lai kādu panāktu vai apsteigtu, Latvijai jāpamostas
Pirms trim gadsimtiem, 18. gadsimta pirmajā pusē, tagadējā Vidzemes teritorijā sāka darboties hernhūtieši jeb brāļu draudzes. Šis laiks un kustība pamatoti tiek dēvēta par Latvijas modināšanu, jo lika cilvēkiem apzināties savu vērtību, noticēt sev un tam, ka labāka dzīve ir atkarīga no mums pašiem. Kā iznākums – savulaik plaši pazīstamā Piebalgas amatniecība, kā arī Rīgas mastu šķirotāja, pirmā latviešu lieluzņēmēja Jāna Šteinhauera ekonomiskā un politiskā darbība. Tā iedvesmoja zemnieku kārtas pārstāvjus Latvijā izglītoties, veidot spēcīgas saimnieciskās vienības, kā arī panākt lielāku ietekmi dažāda līmeņa varas struktūrās. Tālāk jau nākamajā gadsimtā – jūrskolu iniciatīva un veiksmīgie latviešu kārtas kuģu būvētāji un būvuzņēmēji. Vai šodien Latvija nav līdzīgā situācijā? Lai panāktu pārmaiņas, ir jānotic pašiem sev – šogad izstrādātajai Cilvēkkapitāla attīstības stratēģijai ir visas iespējas kļūt par modināšanas pamatu visplašākajā sabiedrībā.

- Viedoklis
- 28.02.2024.
Kas ir Latvijas jaunā cilvēkkapitāla attīstības stratēģija “tautsaimniecības izrāvienam”?
Kad esi noskumis un īsti nezini, ko darīt, bet vēlies parunāt - sasauc darba grupu. Vai uzraksti stratēģiju.

- Viedoklis
- 20.12.2023.
Ko varam pārņemt no pasaules pieredzes augsti kvalificētu darbinieku piesaistē?
Darbinieku trūkums, it īpaši tehnoloģiju jomā, ir būtiska un pieaugoša problēma gan Latvijā, gan citās pasaules valstīs. Lai nodrošinātu ekonomikas dzīvotspēju un veicinātu izaugsmi, nepieciešams piesaistīt augsti kvalificētus speciālistus no citām valstīm, taču imigrācijas procesu patlaban kavē dažādi birokrātiski šķēršļi. Kādi radoši un inovatīvi instrumenti ārvalstu speciālistu piesaistei ieviesti dažādās pasaules valstīs un ko varētu darīt Latvija, lai pievilinātu tik nepieciešamos darbiniekus?
