ārvalstu studenti

- Viedoklis
- 25.11.2024.
Vai Latvijai nepieciešami ārzemju studenti?

- Intervija
- 10.07.2024.
- Agnese Meiere
Cīnītāja



- Pusdienās
- 08.03.2023.
- Māra Miķelsone
Inženieri ir kā mākslinieki

- Viedoklis
- 22.04.2025.
Vai tiešām ārvalstu studenti ir drauds, nevis iespēja?
Raidījumā “Kas notiek Latvijā?” aprīļa sākumā tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū.

- Viedoklis
- 25.11.2024.
Vai Latvijai nepieciešami ārzemju studenti?
Latvijas universitātes, tāpat kā augstākās izglītības iestādes visā pasaulē, aktīvi strādā, lai piesaistītu ārvalstu studentus. Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc augstskolas ir ieinteresētas ārvalstu studentu piesaistē, un kādus ieguvumus tas sniedz Latvijai?

- Intervija
- 10.07.2024.
- Agnese Meiere
Cīnītāja
Mūzikas akadēmijas rektora amatā ievēlēta flautiste, līdzšinējā Senāta priekšsēdētāja Ilona Meija (53). Lai kliedētu seksuālas uzmākšanās skandāla ēnas augstskolā, viņa gatava arī radikāliem lēmumiem

- Viedoklis
- 14.05.2024.
Izkāpjot no komforta zonas: ko iegūstam, studējot doktorantūrā?
Laiku pa laikam dzirdamas pārdomas, vai šis ļoti dinamiskais un pārmaiņu pilnais laiks nemazina motivāciju iegūt augstāko izglītību un jo īpaši – augstāko izglītības pakāpi – doktora grādu? Protams, katra cilvēka motivācija, sākot studijas, var būt pilnīgi atšķirīga, un katra no tām ir pareiza. Tāpat ir ar doktorantūras studijām – vienam tā ir vienīgā iespēja izkāpt no savas komforta zonas, citam – pilnīgi skaidri definēts uzdevums, piemēram, izpētīt, kā uzņēmumā sekmīgāk ieviest kādu jaunu produktu.

- Viedoklis
- 02.04.2024.
Darbaspēka problēmu tūrismā var risināt ātri un efektīvi
Latvijas uzņēmēji arvien skaļāk zvana trauksmes zvanus par darbaspēka trūkumu. Diemžēl vai par laimi tā nav tikai uzņēmēju problēma – jo mazāk nodarbināto, jo mazāk ieņēmumu valsts budžetā, jo lēnāka valsts izaugsme. Lai likvidētu problēmu kopumā, iespējams, nepieciešami dziļāki un asāki skalpeļa griezieni, taču tūrisma nozarē, ņemot vērā tās izteikto sezonalitāti, bez tiem var arī iztikt, tikai nedaudz pamainot jau spēkā esošos normatīvos aktus.

- Pusdienās
- 08.03.2023.
- Māra Miķelsone
Inženieri ir kā mākslinieki
Rīgas Tehniskās universitātes jaunais rektors Tālis Juhna grib augstskolā nostiprināt ziemeļvalstu vērtības un radošumu

- Viedoklis
- 17.11.2022.
Kādi uzlabojumi nepieciešami RSU un Latvijas augstākajā izglītībā?
Šomēnes notiks rektora vēlēšanas Rīgas Stradiņa Universitātē (RSU). Tajās ir divi kandidāti - esošais rektors Aigars Pētersons un farmakoloģijas profesore Santa Purviņa. Grūti saprast, kapēc Rīgas Tehniskās Universitates rektora konkursā pieteikušies deviņi kandidāti, bet manā augtskolā tikai divi, bet par to citreiz.

- Viedoklis
- 13.09.2022.
Latvija kā pasaulē pievilcīgs studiju galamērķis
Latvijas augstākās izglītības līmenis uz pasaules kopējā fona Latvijā vērtējams kā ļoti labs. Pirmām kārtām to apliecina pastāvīgi pieaugošais ārvalstu studentu skaits mūsu valstī. Latviju par savu studiju vietu izvēlas studenti no vairāk nekā 100 pasaules valstīm! Protams, tas nav noticis vienas dienas laikā – ir ieguldīts milzīgs darbs, lai iepriekš nezināmais Latvijas vārds kļūtu par visā pasaulē iecienītu studiju galamērķi. Lai arī Covid pandēmija pēdējos gados ierasto dinamiku piebremzēja, šajā (2022./2023.gada) mācību gadā atkal ir sagaidāms ārvalstu studentu skaita pieaugums.

- 1 no 2 miljoniem
- 03.02.2021.
- Marija Leskavniece
Hvīdžē Ims, pirmais korejietis, kurš absolvējis LU
Dienā, kad šis žurnāls nonāk pie lasītājiem, 23 gadus vecajam Hvīdžē Ims (Hwije Im) ir izlaidums. Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē tas 4. februārī notiek tiešsaistē, tāpēc ziņkārīgie vēsturisko mirkli var vērot tiešraidē, kuras saiti Hvīdžē publiskojis sociālajos tīklos. Lai iegūtu diplomu starptautiskajā ekonomikā un komercdiplomātijā, viņš veiksmīgi aizstāvējis bakalaura darbu par iespējām attīstīt etno un ekotūrismu Latvijā.

- Viedoklis
- 21.10.2020.
Zināšanu eksports – drošs dzinējs ekonomikai
Viens no Latvijas ārpolitikas uzdevumiem ir mūsu valsts ekonomiskās attīstības nodrošināšana un eksporta veicināšana. Tas tiek īstenots, piemēram, tuvinot Latviju labākajiem Eiropas Savienības (ES) un OECD rādītājiem, kā arī veicinot ekonomisko izaugsmi un uzlabojot Latvijas atpazīstamību pasaulē. Minētie mērķi saskan ar vairāku Latvijas augstskolu īstenoto ārvalstu studentu piesaistes politiku – uzņemt studentus no ES, Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un OECD valstīm.

- Viedoklis
- 22.07.2020.
Latviešiem ir spēcīgs raksturs un brīnumdaru daba
Ārvalstu studentu skaits Latvijā katru gadu pieaug. Lai arī šobrīd mobilitātes iespējas visā pasaulē ir ierobežotas, studenti no dažādām valstīm turpina izrādīt interesi par Latviju. Kamēr šis jautājums tiek risināts, ar savu studiju pieredzi Latvijā dalās Biznesa augstskolas Turība absolvente Šoksana Rassulmetova (Shokhsanam Rassulmetov) no Kazahstānas.

- Viedoklis
- 05.06.2020.
Laiks atvadīties no budžeta vietām
#GribuStudēt kampaņa ir sadzirdēta un būtība ir saprotama - studentiem nevajadzētu žonglēt mācības ar darbu, lai varētu izdzīvot. Ir pienācis laiks runāt par šīs problēmas cēloni - zīmīga valsts naudas daļa tiek "nodedzināta" budžeta vietās, maksājot par nekvalitatīvu izglītību studentiem, kam trūkst motivācijas vai kuri par izglītību var samaksāt paši. Tāpēc labākais, ko studentiem tagad var piedāvāt, ir "pelmeņu pabalsti" vai neizdevīgi bankas kredīti. Tā vietā - budžeta vietas jālikvidē un jāaizvieto ar viegli pieejamiem, valsts izsniegtiem aizdevumiem, kas nav piesaistīti konkrētai augstskolai. Tādā veidā mēs atbalstīsim motivētus studentus un liksim augstskolām uzlabot programmas. Kādas tagad ir problēmas?
