Slovēnijas basketbola izlase iegūst pirmo zeltu Eiropas čempionātā • IR.lv

Slovēnijas basketbola izlase iegūst pirmo zeltu Eiropas čempionātā

26
Slovēnijas izlase priecājas par zelta medaļām Eiropas čempionātā basketbolā. Foto: Edijs Pālens, LETA

Latvijas izlase Eiropas čempionātā zaudēja tikai Slovēnijas un Serbijas izlasēm

Slovēnijas vīriešu basketbola izlase ar tās līderi Goranu Dragiču priekšgalā svētdien Stambulā tika kronēta par Eiropas čempioni basketbolā, pirmo reizi vēsturē izcīnot Eiropas čempionu titulu, ziņo LETA.

Finālmačā Igora Kokoškova trenētā Slovēnija ar rezultātu 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pārspēja Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni Serbiju.

Arī finālā izcilu sniegumu demonstrēja slovēņu līderis Dragičs, kurš guva 35 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr 21 punkts Klemenam Prepeličam, bet 11 punkti naturalizētajam amerikānim Entonijam Rendolfam, kuri bija aukstasinīgi mača izšķirošajos brīžos ceturtajā ceturtdaļā. Savukārt Dončičs nepilnās 23 minūtēs iemeta astoņus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Serbijas izlasē ar 22 punktiem izcēlās Bogdans Bogdanovičs, bet 18 punkti Milana Mačvana kontā.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Dragičs, bet simboliskajā izlasē bez viņa iekļuva arī finālisti Dončičs un Bogdanovičs, kā arī bronzas medaļas laureāts spānis Po Gasols un ceturtajā vietā palikušais krievs Aleksejs Šveds.

Zīmīgi, ka Serbija un Slovēnija bija vienīgās izlases Eiropas čempionātā, kurām Latvija cieta zaudējumus.