Kinojaunumi • IR.lv

Kinojaunumi

Kristīne Simsone

oo Žanna Dibarī. Karaļa favorīte / Jeanne du Barry. Aktrise un režisore Maivena ir uzņēmusi drāmu par 18. gadsimta Francijas galmu un konkrēti karaļa Luija XV mīļāko Žannu Dibarī. Iecerēta kā stilizēts karaļa attiecību stāsts, filma jūsmīgi ataino Dibarī kā drosmīgu un atjautīgu galma dumpinieci, ko spēlē pati Maivena. Francijas karaļa loma uzticēta Džonijam Depam. Ar dažiem humora atspaidiem filmas scenārijs ir ne tikai pliekans, bet arī katinoši paštīksmīgs; visi, izņemot Maivenas un Depa varoņus, ir neglīti un neattapīgi libertīnieši. Ja šo uztveram kā kinofilmā pārfrāzētu Maivenas attieksmi pret šābrīža sociālpolitiskajiem strāvojumiem (režisore, piemēram, kaismīgi ienīst Me Too kustību, ir izteikusi populistisku feminisma kritiku), filma iegūst skolnieciska dumpinieciskuma pieskaņu.Kino no 27. septembra.

oooc Maldugunis / Will-o’-the-wisp. Portugāļu režisora Žuana Pedru Rodrigeša filma ir krāšņa, homoerotiska muzikāla fantāzija, kas izmanto sirreālus un tēlainus stāstniecības paņēmienus (deju, mūziku, iedomātu fantāziju nopietnu pasniegšanu par realitāti), lai vēstītu par reālu problēmu — klimata pārmaiņu izraisītajiem ugunsgrēkiem. Galvenais varonis ir lāga zēns un, starp citu, Portugāles kroņprincis, kurš izlemj pievienoties ugunsdzēsēju brigādei. Kinoteātrī Kino Bize no 29. septembra.

Brīnišķīgais stāsts par Henriju Cukuru / The Wonderful Story of Henry Sugar. Straumēšanas vietnē Netflix skatāma amerikāņu režisora Vesa Andersona jaunākā filma — nepilnas 40 minūtes garš īsmetrāžas darbs. Stāsts par hēdonistu, kurš apgūst prasmi redzēt cauri lietām, ir Roalda Dāla tāda paša nosaukuma īsstāsta ekranizējums. Galveno lomu spēlē Benedikts Kamberbečs. Andersons ir uzfilmējis arī īsstāstus, kas apkopoti tajā pašā 1977. gadā izdotajā Dāla grāmatā Brīnišķīgais stāsts par Henriju Cukuru un vēl seši. Tie būs skatāmi no 28., 29. un 30. septembra Netflix. Neesmu redzējusi.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu