Muiža vecajiem auto • IR.lv

Muiža vecajiem auto

Īpašnieks Raimonds Parnu (no kreisās) un kompleksa attīstības daļas vadītājs Aldis Gusārovs pie Svētupes muižas vārtiem, kur plīvo līvu karogs. «Jo šī, tāpat kā daļa Igaunijas, reiz bija lībiešu apdzīvota teritorija,» saka Raimonds. Foto — Ieva Salmane
Agnese Meiere

Igauņu uzņēmējs Raimonds Parnu atjaunojis Svētupes muižas kompleksu un nu priecājas, ka «lēnīgais igaunis» ielicis kloķi latviešiem, kas ēkas bija atstājuši sagrūšanai

Svētupes muižas kompleksu, kas kā pērle mirdz Via Baltica šosejas malā, garāmbraucot pamanīju jau sen. Kad sāku interesēties, kurš to nopircis un atjaunojis, uzzinu — igauņu uzņēmējs Raimonds Parnu. Uzreiz nospriežu, ka dabūt rokā miljonu projekta īstenotāju nebūs viegli, tomēr plinti krūmos nemetu. 

Izrādās, Raimondam nav preses sekretāru un citu sargu, viņš pats atbild uz telefona zvaniem un tūlīt pat piekrīt pastāstīt par muižas vēsturi un atjaunošanu. Fotografēties gan negribot, neesot pieradis zīmēties. Lai cilvēki skatās uz atjaunoto muižu, nevis uz viņu! Bet vēlāk, kad jau būsim iedegušies sarunā, viņš vairs pat nebūs jāpierunā.

Ierodoties muižā, tās priekšā ieraugu ātros un nodomāju — nez kuram te kļuvis slikti. Tikai prombraucot noskaidroju, ka ar šo auto, nevis kādu glaunu retro mašīnu, ieradies muižas īpašnieks. Par retro auto minu tāpēc, ka uzņēmējam pieder prāva senu auto kolekcija. Bet par to mazliet vēlāk. 

Ar ātrajiem Raimonds atvedis muižai krēslus. Tā kā viņam pieder pat divi transporta uzņēmumi, kas atjauno, remontē un pārdod lietotus kravas auto, šis šoreiz izrādījies piemērotākais braucamrīks. Raimonds par to runā nelabprāt, jo atkal — «nepatīk zīmēties», taču daži šādi auto ziedoti arī Ukrainai.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu