Maestro dziesmu stāsts • IR.lv

Maestro dziesmu stāsts

Raimonds Pauls savā darba telpā Latvijas Radio ēkā — viņa «midzenis», celle un radošā laboratorija. Foto — Alar Truu, Õhtuleht
Laura Dumbere

Arī šajos jubilejas gada Dziesmusvētkos Raimonds Pauls būs pie klavierēm, lai lielajam kopkorim spēlētu pavadījumu, skanot dziesmai Manai dzimtenei. Citējot Maestro, viņš «aizrāpos» līdz klavierēm

Koru lielkoncertos Tīrums un Kopā augšup skanēs trīs Raimonda Paula dziesmas: Manai dzimtenei ar Jāņa Petera vārdiem, tautasdziesmas apdare Sasala jūrīna un Tautasdziesma ar Ojāra Vācieša vārdiem. Maestro uzsver, ka nekad dzīvē nav par varītēm rāvies ne uz Mežaparka estrādes skatuvi, ne uz ietikšanu koru lielkoncertu programmā, jo apzinās, ka kormūzika nav viņa daiļrades centrālā ass. Taču jau 46 gadus bez viņa mūzikas un paša klātbūtnes Dziesmusvētki nav iedomājami.

Gari un grūti pierunājams, Pauls tomēr piekrīt tikties, lai dalītos personīgās atmiņās un pārdomās par daudziem aizgājušajiem un tūliņ gaidāmajiem Dziesmusvētkiem. 

«Vēl nezinu, vai šogad svētku noslēgumā spēlēšu pavadījumu. Mežaparka estrādē līdz tām klavierēm jāiet liels gabals, un, kad esi nospēlējis, kaut kā godam arī jātiek no skatuves projām. Man tas būs grūti. Ar kājām nav labi, jāklibo. Eju ar štoku, ko koncertos uzlieku uz klavierēm. Tagad esmu kā doktors Moriartijs no stāsta par Šerloku Holmsu,» mazliet skumji ironizē Maestro. 

Tomēr dziesmu un deju svētku komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva vēlāk apstiprina, ka Raimonds Pauls būs pie klavierēm, kaut uz rokām aiznests. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu