Pasaule vēlas mieru • IR.lv

Pasaule vēlas mieru

Mārcis Ziemiņš, SIA Dont Panic īpašnieks. Foto — Alens Opoļskis
Gunita Nagle

Nepieradinātās naktsmītnes, saņēmušas daudzus dzīvās komunikācijas notikumu industrijas «oskarus» par Spoguļnamiņu virs Amatas upes un Peldošo salu Mordangas ezerā, šovasar aicina uz Dabas galeriju — vietu iedvesmai un mieram

Par atzinības trūkumu Nepieradinātās naktsmītnes nevar sūdzēties. Par pandēmijas laika brīnumu — Spoguļnamiņu virs Amatas upes — rakstīja vairāk nekā 50 dažādās pasaules valstīs, tajā tika filmēta epizode Walt Disney studijas filmai, un daudzo balvu dēļ koncepcijas autori to sauc par «čempiņu». Bet pandēmija, paldies Dievam, beigusies, un arī Spoguļnamiņš vairs nešūpojas Vidzemes mežos. Toties pēdējo trīs gadu laikā Nepieradināto naktsmītņu komanda ir radījusi citus neparastus projektus. Piemēram, par jaunāko — Dabas galeriju — no Kannām atvesta izklaides un kultūras pasākumu festivāla Heavent Awards 2023 3. vietas balva kategorijā Sporta, kultūras, izglītības vai izglītojoši pasākumi.

Pastāstīt par savu biznesu žurnāls Ir aicināja dizaina risinājumu uzņēmumu Dont Panic, kurš norādīts vietnes Nepieradinatasnaktsmitnes.lv kontaktos, taču, izrādās, šo konceptu Dont Panic izstrādājis ciešā sadarbībā ar pasākumu aģentūru Skudras Metropole, par kuru Ir rakstīja pirms pāris gadiem. 

Lai varētu lepni maršēt pa sarkano paklāju, Dont Panic vadītājs Mārcis Ziemiņš strādā kopā ar Gundegu Skudriņu, Tomu Veisu un Gitu Pastori no Skudras Metropoles. Viņu kopdarbu viesi cildina kā fantastisku, brīnumainu, viegluma sajūtu radošu. 

Kapitāls — naudas trūkums

Kad jautāju, kam jānotiek, lai cilvēki izdomātu kokā iekārtus spoguļnamiņus vai performances uz kāda mazzināma ezera mākslīgas salas, Gundega Skudriņa piesauc 2013. gadu, kad radošā apvienība Skudras Metropole sāka veidot gastronomiskās performances. Šīs neparastās maltītes, ko papildināja teātra, mūzikas, scenogrāfijas un dizaina simfonija, radīja milzu interesi, pat ažiotāžu. Klientu loku sāka papildināt starptautiski uzņēmumi, bija paredzēts, ka 2020. gadā gastronomiskās performances tiks īstenotas piecās valstīs. Taču tad pandēmija apstādināja visu pasauli.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu