Selfijs ar karali • IR.lv

Selfijs ar karali 5

Nellija Ločmele

Aiz loga kauc vējš, stipra brāzma aizrauj garām plastmasas maisu. Spocīga sajūta, jo esmu augstu virs zemes, 18. stāvā. No viesnīcas paveras plašs skats uz pilsētas ugunīm. Lasvegasa neguļ arī darbdienas naktī, elektroniskās reklāmas zib bez apstājas.

Ar studiju kolēģiem esam no vienas tuksneša pilsētas ieradušies citā, lai piedalītos milzīgā mediju konferencē. Izvēle ir plaša, katrs veidojam savu individuālo programmu, un pārskrējieni starp diskusijām reizēm prasa pat stundas ceturksni. No simtiem runātāju esmu atlasījusi tēmas, kas mani nodarbina visvairāk, — kā attīstīt jaunus žurnālistikas talantus un pieredzes norūdītajiem neiekaļķoties un neizdegt tik prasīgajā un nestabilajā tirgus situācijā. Īpaši pēc pandēmijas šie jautājumi nodarbina daudzus mediju profesionāļus arī Amerikā.

Vakaros iebrienam Lasvegasas bulvāra izklaides straumē, kuras krastos sacelti Eiropas kultūrvēstures simbolu pakaļdarinājumi — Eifeļa tornis, Venēcijas Lielais kanāls un Svētā Marka laukums, Trevī strūklaka no Romas. Pirmoreiz esmu pilsētā, kas izskatās pēc milzīgas kino dekorācijas. Kas te ir īsts? Iespēja atstāt naudu spēļu automātu nebeidzamajos labirintos vai pie kazino galdiem.

Īsts ir arī amerikāņu šovbiznesa vēriens. Esam apmetušies viesnīcā, uz kuras skatuves vairāku gadu garumā uguņoja Elvisa Preslija zvaigzne, pirms pāragri izdzisa. Viņš šeit uzstājies 837 pilnībā izpārdotos koncertos. Iznākot no lifta, ikreiz eju garām baltām durvīm ar uzrakstu «Elvisa ģērbtuve», un pēc mirkļa viesnīcas foajē stāv arī viņš pats, ar ģitāru plecā un gatavs selfijiem. Bronzā kalts rokenrola karalis.

Komentāri (5)

Sskaisle 21.04.2023. 13.35

Man ir bildes , kur esmu pie Dīrera pašportretiem- mans sapņu vīrietis. Luvrā gribēju to bildi nobučot. Bet nobijos, ka būs signalizācija un liks maksāt.
Britu parlamentā gribēju Čērčilu paglaudīt, arī neļāva.
Skumji, ka tā. Un man baltās bikses vairs neder. Lūk ir kā tai teicienā- jo vairākgadu, jo lielāks dibens un mazāk prāta.
Bet Kariņš mums tādiem grib atņemt pensijas un sev turpināt celt algas. Taisnīgi?!!!

0
-1
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Sskaisle 21.04.2023. 17.41

  … … Jūs rakstījāt -” Kariņš mums tādiem grib atņemt pensijas un sev turpināt celt algas.”- … … … ”Atnāks” Pīlēns – Šleseru tad Kariņa vietā virzīs. … Tad Šlesers algas ministriem, deputātiem samazinās, bet skolotājiem, ārstiem dubultos. … … Pensionārus vedīs uz Londonu vai Parīzi – pēc izvēles… … Jums darbiņš būs… par gidu. … Jauki !

  +1
  -1
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Andris Vītols 22.04.2023. 07.48

  Kā es saprotu, Andri, labrīt, tad Kariņa un varas partiju struktūrās oligarhi jau ir uz palikšanu. Viņiem nav nekur vairs jāiet.

  Te raksta par Dienu, to finansējot oligarhi. Bet to finansē arī valsts.
  Un dienu es nelasu, bet nra.lv , ko arī līdzfinansē oligarhi es lasu un tur var izlasīt to, ko nestāsta varas mediji – kā Lsm.lv, IR, delfi, tvnet.

  Nauda valsts iepirkumu konkursos tiek puešķirta pa tiešo , vai pastarpināti – oligarhu firmām.

  Jo ļaunāk rīkosies kariņa, levita duo , jo vairāk balsos par šleseru, petraviču, rosļikovu un grevcovu. Tas , Andri, ir jāsaprot.

  Pīlēns okugarhus ne ievedīs, ne aizvedīs valsts ekonomikas izzagšanas shēmās.

  Kā saprotams- tad NBS budžeta milardi tiks izsaimniekoti īsti pitiniskā stilā. Kad iebruka Ukrainā – tad atklājās, ka armija ir izzagta līdz apakšbiksēm. Ukrainā bija, ko zagt. Pie mums, ja netiks apturēta korupcija , putina krieviem nebūs ko zagt.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Andris Vītols 22.04.2023. 07.49

  Rakstu braucot mašīnā. Tāpēc tik drausmīgi. Būtu jau vēl ko rakstīt, bet lai nu paliek.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 21.04.2023. 13.30

Nu nav godīgi. Jūs tur izklaidējaties, bet Jūsu kolēģi man neļauj publicēt manus komentārus.
Palaiž uzrakstu, ka jau publicēts, bet nav. Vai tiešām vairs izpausties nedrīkstēs?

0
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu