Nogurdināšanas kaujas • IR.lv

Nogurdināšanas kaujas

Ukraiņu karavīrs frontē pie Bahmutas gatavo lielgabala lādiņus kaujai. Foto — Scanpix
Aivars Ozoliņš

Ģenerālis Raimonds Graube uzskata, ka ukraiņu rīcībā esošās Rietumu tehnikas pārākums var izšķirt gaidāmā uzbrukuma iznākumu

Raimonds Graube.
Foto — Kristīne Madjare

Ukrainā turpinās smagas kaujas par Bahmutu, taču būtisku pavērsienu karadarbībā nav. Vai arī ukraiņi ir noguruši? Kurp varētu būt vērsts viņu gatavotais uzbrukums? Vai krieviem palīdzēs sieviešu cietumnieču vervēšana? Ko viņi gribēja panākt, nogāzdami amerikāņu bezpilota lidaparātu? Par šiem un citiem jautājumiem 16. martā tiešsaistē runājām ar Nacionālo bruņoto spēku bijušo komandieri Raimondu Graubi.

Karadarbībā Ukrainā pēdējā laikā nav bijis būtisku pavērsienu. Kā jūs raksturotu pašreizējo stāvokli frontē?
Raksturotu kā nogurdināšanas kaujas, kurās abas puses cieš lielus zaudējumus, taču izšķirošus panākumus negūst. Ukraiņiem nedaudz pozitīvāk ir tas, ka ofensīvu ir pasludinājusi Krievija, tātad šobrīd ukraiņi aizstāvas un notur pozīcijas. Tās nelielās teritorijas, ko Krievija pasludina kā lielas uzvaras savā propagandas sistēmā, ir mēneša laikā tikai 230 kvadrātkilometru teritorija visā milzīgajā frontē. Tās ir kā apmēram divas trešdaļas no Rīgas teritorijas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu