Trampisms 2.0 • IR.lv

Trampisms 2.0 4

Nellija Ločmele

Pēdējā iespēja — tikai pieci dolāri! Vīrs ar brangu tašu apstaigā rindu uz drošības pārbaudi, piedāvājot sarkanas MAGA naģenes. Atsaucība ir maza, jo vēlā pēcpusdienā visi gribētāji jau sapirkuši suvenīrus. Saule dedzina, zem kājām rudi putekļi. Atrodos sporta kompleksā pusstundas braucienā no Fīniksas, šeit tūkstoši sapulcējušies republikāņu priekšvēlēšanu pasākumā, kura kulminācija būs Trampa uzstāšanās.

Esmu ieradusies klātienē pieredzēt politisko šovu, kam var izrādīties būtiska loma ASV nākotnē. Arizonas gubernatora amata kandidāte Kari Leika ir jaunā zvaigzne trampistu universā — harismātiska, ar desmitgadēs noslīpētu TV žurnālistes talantu un spēju melot, acis nemirkšķinot, gluži kā patrons. Abi atkārto mantru par 2020. gada vēlēšanu «nozagšanu», un Leika sola to vairs nepieļaut, ja novembrī viņu ievēlēs par gubernatori. Izskan pat minējumi, ka Leika varētu kļūt par viceprezidenti, ja Tramps būs republikāņu kandidāts 2024. gadā.

Itāļu ārijas un amerikāņu hiti izklaidē pacietīgos gaidītājus, līdz Tramps beidzot kāpj karogu ieskautajā tribīnē — stundu pēc noliktā laika. Pūlis uzgavilē. Augstu pacelto telefonu brikšņi aizsedz skatu, bet esmu gana tuvu tribīnei. Kad skaļrunī dzirdu pirmos teikumus par «viltus ziņu» medijiem un «milzīgo uzvaru», mani pārsteidz, cik maz enerģijas ir Trampa piesmakušajā balsī. Tukša riepa… Absurds joks šķiet doma, ka šis vecišķais plātīzeris varētu būt Amerikas glābējs, kā sola viņa kampaņa.

Toties pavisam nopietnas izskatās enerģiskās Leikas izredzes. Gluži kā vīruss, trampisms evolucionē, un Amerika gaida Arizonas testa rezultātus.

Komentāri (4)

Andris Vītols 15.10.2022. 18.13

ASV vēlētājiem nav svarīgi, ko par Trampu domā Nellija. .vai …citur uz ZEMES.. … Arī ļoti daudziem balsotājiem Latvijā nebija
svarīgi, ko par Šleseru, Rosļikovu utt. … rakstīja “IR” vai stāstīja citos medijos…. … Ļoti daudzi tiešām gudri cilvēki nespēja paredzēt Trampa uzvaru, “breksitu”, … karu pret Ukrainu…. un Rosļikova panākumus vēlēšanās. … … Vēlēšanu kampaņā nav tik svarīgi, vai “riepa” ir tukša, bet galvenais ir panākt, lai par to NOBALSO. … “IR” varētu pievērsties šim “vēlēšanu tehnoloģijām”, kuras praksē dod labus rezultātus. …

0
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Andris Vītols 16.10.2022. 01.33

  Arī iepriekš daudzi neticēja, ka Trampu ievēlēs, …. ka nobalsos par “brexit” utt. … Gudrīši negrib saprast šādu balsojumu cēloņus… … Gudrīši negrib pieņemt, noticēt, ka vēlēšanu kampaņām, reklāmai …. populismam ir tik liela ietekme uz ļoti lielu vēlētāju daļu. … . … Tagad partijām Latvijā piešķirts finansējums, bet tikai dažas informēja par saviem kandidātiem…. … Šlesers vienmēr ir vairumā samests pastkastē. … … Daudzi gudrīši (partijas) netika SAEIMĀ, jo nemācēja, negribēja strādāt ar ne tik gudriem vēlētājiem. … . Gudrīši ir mazākumā (manuprāt), visiem nepietiek viņu balsu, tāpēc jāizglīto, jāinformē pēc iespējas vairāk vēlētāju. … Tas tā nenopietni – par svarīgo! …

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 13.10.2022. 08.10

Nellija,nu šitas arī ir tukšs šāviens,izčākstējusi riepa. Uzrakstiet savas domas,kāpēc miljoni balsos par trampu un leikinu. Kāpēc jūs mūs vērtējat tik zemu,kā suņus ko pucināt- rej rej.

FB uzstājas Federiks Ozols – latviešu žurnālists,tagad pasniedzējs. Latvieši edot russofobi. Svētos krievus padara par mocekļiem, kultivējot latviešu fašismu un nacismu.
Un šokējoši,cik daudziem Latvijas krieviem un latviešiem nav bijusi vēlme,iniciatīva utt.paust atbalstu ukraiņiem,bet kad nabaga šovinisti jāaizstāv- tad vējš burās un putinam ceļš uz pamatojumu apšaut un apsist fašistus ir bruģēts.

Kāpēc tā es cenšos saprast. Vakar no rīta ltv1 stāsta,ka no jaunatklātajiem madu kapiem Ukrainā izcelti bērnu līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm, ASV krieviete apspļaudījusi policistus,kuri bija klātesoši ukraiņu pretkara mītiņā ,bet bez tabu rāda ukraiņu mašīnu Pierīgā,kuru kaimiņi aplējuši ar sūdiem,bet Rēzeknes pusē sadedzinātas ukraiņu mašīnas, nozagti akumulatori ukraiņiem ziedotām mašīnām, saspļauts ukraiņu karogs utt.utjprj.,bet -jo redz ,krievi Latvijā cieš no russofobijas. Tāpēc balsoja par kremliskām partijām Latvijā un mūsu budžeta nauda tiks tētēta šo kremļa ideju paudējiem.

Par to gribas parunāt. Padausminšties,vai palamāties pati māku. Atrast atbildes – nē. Tāpēc maksāju par žurnālu.

+2
-3
Atbildēt

1

  Jānis Lakijs > Sskaisle 22.10.2022. 09.34

  Joprojām maksājat par TĀDU žurnālu??!
  Tad Jūs patiesi esat garā stiprs cilvēks…

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu