Nākot mājās no pārtikas veikala, šovakar uz ielas satiku trusi. Dzīvoju Fīniksas centrā, tāpēc skats pārsteidza. Sīkais garausis ar baltu astes bumbuli rosījās knapajos apstādījumos (šī ir lielpilsēta tuksnesī!), kamēr pa ielu plūda auto straume. Nemaz neizskatījās izbrīnīts. Vietējais.

Amerikā daudz ko piedzīvoju pirmoreiz.

Cik skaista šalle! Man patīk tava cepure! Cilvēki, kurus liftā vai pieturā redzu pirmo reizi dzīvē, labprāt izsaka komplimentus.

Pirmoreiz mitinos mājoklī, kura īre pārsniedz tūkstoti dolāru mēnesī, lai gan tā ir parasta istaba studentu dzīvoklī, ko dalu ar jauku maģistranti no Meksikas. Inflācija šeit pārtrumpo ASV vidējo līmeni, un pēdējos gados Fīniksas nekustamo īpašumu tirgus jūk prātā, uzņemot arvien jaunus pārceļotājus, kam apnicis maksāt augstos Kalifornijas nodokļus.

Savā pirmajā braucienā tramvajā vēroju, kā divi pasažieri dažos acumirkļos no lūguma mazliet pieklusināt telefonsarunu nonāk līdz niknam strīdam, kad viens kliedz otram sejā: «Es tevi nogalināšu!» Starp citu, Arizonā ir atļauta atklāta ieroču nēsāšana, taču pirmo pistoli garāmgājējam uz ielas vēl neesmu manījusi. Universitāte gan ir no ieročiem brīva zona.

Pirmoreiz esmu augstskolā, kur mācību kursu izvēle liek justies kā īstā zvaigžņu parādē — lūdzu, seminārs pie leģendārā The Washington Post izpildredaktora Lena  Daunija. Kurss ar pētnieciskās žurnālistikas smagsvaru Modu  Bīlmani, kuras izveidotais starptautiskais konsorcijs publiskoja slavenos Panamas dokumentus. Mediju biznesa analīze ar bijušo The Wall Street Journal Āzijas korespondentu Džefu Timmermansu.

Un mans pirmais mēnesis šeit vēl pat nav galā.

 

Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele ar Hamfrija stipendiju sākusi mācības Walter Cronkite School of Journalism Arizonā un raksta sleju no ASV.

Līdzīgi raksti

Lai tik skan!

Kamēr Eiropas viņā malā cilvēkus apdraud negants karstums, mums turpinās «zaļā ziema». Tik vien siltuma ir, kā no Jāņu ugunskuriem un kaismīgajām cīņām pašvaldībās. Vairāki ilglaicīgie mēri zaudējuši amatus, bet Rīgā opozīcijā palikušais «uzvarētājs» Šlesers pat vicināja mēslu dakšas mītiņā pie Brīvības pieminekļa, solot «uzvarēt» visā Latvijā. Kā ar to veiksies, redzēsim Saeimas vēlēšanās nākamgad, bet pagaidām Rīgas domē iestājies lietišķs miers — jaunais mērs apstiprināts, jāsāk strādāt.Reti kurš pirms vēlēšanu kampaņas bij

Karstie Jāņi

Arvien karstāk iet pasaulē, un es nedomāju tikai termometra vasarīgos rādījumus. Izraēla masīvi bombardē Irānas kodolprogrammas objektus, Teherāna atbild ar triecieniem pa Telavivu un citām pilsētām, un arī Latvijai nākas organizēt pilsoņu evakuāciju no nāves draudiem Tuvo Austrumu peklē.

Buldozers tukšgaitā

Paldies vēlētājiem, ka cīņa par Rīgu beigusies veiksmīgi — buldozers galvaspilsētu nenošķūrēs! Tas rūc skaļi, bet tukšgaitā, jo Aināra Šlesera savtīgo interešu koalīciju ar prokremliskiem spēkiem nav tikusi pie varas.

Par ko lai balso?

Pirms pašvaldību vēlēšanām šovasar šo jautājumu dzirdu daudz biežāk nekā citkārt. Un jautātāju balsī skan gandrīz vai izmisums. Jo viņi dzīvo Rīgā un jūtas kā spīlēs starp pienākumu iet uz vēlēšanām, lai nepieļautu galvaspilsētas atgriešanos korupcijas renstelē, bet vienlaikus «gaišo spēku» kandidātiem trūkst harismas, paveikto darbu saraksts šķiet pārāk īss, vai par viņiem pirmo reizi esam padzirdējuši tikai tagad, kampaņas karstumā.Mani šis jautāju

Jaunākajā žurnālā