Radars pasaulē

No Odesas ostas pirmdienas rītā ceļā devies pirmais kuģis ar labības kravu, kas atstājis Ukrainu kopš starptautiskas vienošanās par labības eksporta atsākšanu no Ukrainas. «Šī ir atvieglojuma diena pasaulei, it īpaši mūsu draugiem Tuvajos Austrumos, Āzijā un Āfrikā, (..) pēc mēnešiem ilgas Krievijas blokādes. Ukraina vienmēr bijusi uzticama partnere un tāda paliks, ja Krievija ievēros vienošanos,» tviterī ierakstīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. Ar ANO un Turcijas starpniecību panāktā vienošanās paredz izveidot drošus koridorus, pa kuriem Ukrainas kuģi var ienākt un izkļūt no trim Melnās jūras ostām Odesā un tās apkaimē. Foto — Scanpix

Lielbritānija melnajā sarakstā iekļāvusi 42 personas. To skaitā ir 29 Krievijas reģionu gubernatori, tieslietu ministrs Konstantīns Čuičenko un viņa vietnieks. Pirmoreiz britu sankciju sarakstā iekļauts Lielbritānijas pilsonis — Greiems Filips, kurš savos videoblogos ievieto Kremļa propagandas materiālus no okupētajām Ukrainas teritorijām. Savukārt Krievija aizliegusi iebraukt valstī 39 britu politiķiem, biznesmeņiem un žurnālistiem. To skaitā ir arī bijušais premjerministrs Deivids Kamerons, Guardian, BBC, Sunday Times, Economist, Daily Telegraph un Sky News žurnālisti.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu