Gluži kā pērn • IR.lv

Gluži kā pērn

Ēriks Zeps. Foto — Ieva Salmane
Ieva Puķe

Aizrautīgais etnomūziķis Ēriks Zeps, kas koncertos spēlē akordeonu basām kājām, vadīs festivāla Baltica sadziedāšanos Brīvības laukumā. Šis brīvais formāts pašam ir tīkamākais, jo «tradicionālajā kultūrā nekas nav jādara pienākuma pēc, patiesums ir vissvarīgākais»

Puisi no Varakļāniem Latvija pamanīja 2013. gada Dziesmusvētkos, kad viņš dziedāja solo Labs bij’ puika mūsu Jezups. «Stāsts par to, kā pati dzīve visu saliek un kāpēc nevienu notikumu nedrīkst novērtēt par zemu,» Ēriks Zeps (29) saka ar respektu. Divdesmitgadnieku no Rēzeknes postfolkloras kopas Rikši tovasar uzaicināja uzstāties Latgales vēstniecības Gors atklāšanas uzvedumā Rīgā. No turienes diriģents Egons Salmanis izcēla uz pūtēju orķestru dižkoncerta skatuves, bet pēc tam ieminējies: «Man Jezups jādiriģē arī lielajā pūtēju orķestru uznācienā Mežaparkā, vai varēsi?» «Ceturtdien vai piektdien uzzināju, ka man svētdien būs lielajā koncertā jādzied,» Ēriks iesmejas. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu