Radars pasaulē

Vētra Jūnisa piektdien plosījās Eiropā un laupīja vismaz 13 cilvēku dzīvības. Sevišķi stipri vētra skāra Lielbritāniju, postījumus izdarīja arī Beļģijā, Nīderlandē un Vācijā. Attēlā Jūnijas dēļ pārplūdusī Sevērnas upe Vusteras pilsētā Lielbritānijā kādā mierīgā brīdī pirms nākamās vētras Franklina sākšanās. Foto — Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien atzina pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku neatkarību. Pēc tam viņš deva pavēli šajos jau astoņus gadus kontrolētajos apgabalos ievest Krievijas armiju. Pēc Ukrainas pieprasījuma steidzami sanāca ANO Drošības padome. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien paziņoja, ka izskatīs jautājumu par diplomātisko attiecību saraušanu ar Krieviju. Latvijas augstākās amatpersonas un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopējā paziņojumā nosodīja Krievijas lēmumu un aicināja ES ieviest sankcijas pret Krieviju un pastiprināt NATO austrumu flangu. Rinkēvičs arī rosināja sankcijas attiecināt uz gāzes cauruļvadu Nord Stream 2 un Krievijas finanšu sektoru. Otrdien Vācijas kanclers Olafs Šolcs apturēja Nord Stream 2 sertifikācijas procesu. Eiropas Savienības ārlietu ministri otrdien lēma par sankcijām Krievijai.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu