Radars pasaulē

Savā pirmajā vizītē Eiropā ASV prezidents Džo Baidens piedalījās NATO valstu līderu samitā un atsevišķi tikās arī ar trīs Baltijas valstu prezidentiem, apliecinot amerikāņu gatavību piedalīties reģiona aizsardzības stiprināšanā. NATO samitā pirmoreiz tika atzīts, ka Ķīna rada draudus drošībai, taču vienlaikus tika uzsvērts, ka alianse nevēlas jaunu auksto karu ar Āzijas lielvalsti. Attēlā: Džo Baidens un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto — Scanpix
Print Friendly, PDF & Email

G7 valstu līderu samits Lielbritānijā svētdien noslēdzās ar paziņojumu, kurā Ķīna nosodīta par cilvēktiesību pārkāpumiem, bet Krievijai pieprasīts izmeklēt ķīmisko ieroču izmantošanu tās teritorijā un pārtraukt represijas pret pilsonisko sabiedrību un medijiem, kā arī saukt pie atbildības kibernoziedzniekus. Nabadzīgākajām valstīm solīts ziedot gandrīz miljardu Covid-19 vakcīnu devu. Industriāli attīstītāko valstu līderi arī aicināja skrupulozi izpētīt Covid-19 izcelsmi Ķīnā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu