Mārtiņa atslēgas

Ilze Grase-Ķibilde un Mārtiņa dēli Brunis un Gustavs. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Gadu pēc žurnālista Mārtiņa Ķibilda aiziešanas mūžībā viņa ģimene pabeigusi raidījumu cikla Atslēgas digitalizācijas un sabiedriskās pieejamības projektu Atslegas.tv. Šis ir unikāls gadījums, kad kāda žurnālista darbs pretendē kļūt par nozīmīgu kultūrvēsturisku mantojumu

Kad tiekos ar žurnālista Mārtiņa Ķibilda sievu Ilzi Grasi-Ķibildi un viņa vecākajiem dēliem Gustavu (23) un Bruni (20), apritējis tieši gads kopš Mārtiņa pēkšņās aiziešanas mūžībā. Ilze šajā nedēļā paņēmusi atvaļinājumu. Emociju ir pārāk daudz, tāpat nebūtu iespējams pilnvērtīgi strādāt. Rudens pilnbrieds, kas ir tik skaists un baudāms gadalaiks ar satiksmes sastrēgumiem daiļās Siguldas virzienā, Ilzei, Brunim un Gustavam sāp. Dzeltenās lapas, rudens smaržas, brūni kastaņu bumbuļi uz asfalta un pirmie salnas kristāli zālienā — viss atgādina to šausmīgo dienu pirms gada, kad apstājās Mārtiņa sirds. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu