Lidojums uz baltas lapas 2

Kirils Ēcis. Foto — Lauris Aizupietis
Ieva Puķe

Kirilam Ēcim septembris sāksies gan ar Dzejas dienu atklāšanu, gan dalību festivālā Homo novus. Bet novembrī viņa grupa Alejas izdos albumu Austrālija. «Mums visiem ir tādas «Austrālijas», kur vēlamies nokļūt, kur beidzot būsim sasnieguši savu pilno vērtību. Skaidrs, ka mēs pārvietojamies no vienas «Austrālijas» uz otru, stāsts patiesībā ir par vilšanos»

Līst arvien stiprāk. Saprotam, ka tomēr nav prāta darbs doties uz aizaugušo laukumu starp Tērbatas un Barona ielu, kur kādreiz atradās Rīgas Sporta pils. Tikšanās Ziedoņdārza kafejnīcā pāraug Homo novus izrādes plānošanas sapulcē. Cits pēc cita sarodas Kirila Ēča (20) komanda, kas pamestajā platībā trīs dienas septembrī veidos performanci: līdzautors Artūrs Čukurs, komponists Ernests Vilsons, producente Terēze Veinberga, gaismu mākslinieks Maksimilians Kotovičs. Izrādei ir intriģējošs nosaukums — Iztiku bez tevis pirms mūsu tikšanās, iztikšu bez tevis arī turpmāk. Bezmaksas biļetes jau izķertas. Skatītājus acīmredzot nebaida, ka viņi pamestajā Sporta pils laukumā pārvietosies diennakts tumšajā laikā. Sākot no deviņiem vakarā līdz pieciem no rīta.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu