Ko vēlas mūsdienu jaunieši, sākot darba attiecības? • IR.lv

Ko vēlas mūsdienu jaunieši, sākot darba attiecības?

Ilustratīvs attēls no pixabay.com
Līga Millere, Transcom Worldwide Latvia personāldaļas vadītāja Baltijā

Īpaši tagad, kad ikviens esošais un potenciālais darbinieks darbu uztver kā lielu vērtību, arī gaidas no darba devēja ir mainījušās. Meklējot darbavietu, jaunieši arvien vairāk novērtē stabilitāti un izaugsmes iespējas, savukārt korporatīvās ballītes ir kļuvušas mazāk nozīmīgas.

Stabils atalgojums – prioritāte

Drošības un stabilitātes sajūta pašlaik noteikti ir visaugstāk novērtētā uzņēmuma sniegtā vērtība. Jauniešiem ir svarīgi, lai uzņēmums par atbilstošu darbu piedāvā garantētu un laicīgi samaksātu atalgojumu. To jo īpaši novērtē studenti un jaunieši, kuriem šī ir pirmā darbavieta, tādējādi kļūstot patstāvīgiem un pametot “vecāku ligzdas”.

Intervējot potenciālos darbiniekus, novēroju, ka jaunieši vecumā no 20 līdz 30 gadiem arvien lielāku interesi izrāda par uzņēmumiem, kas spēj nodrošināt stabilitāti atalgojuma un sociālo garantiju ziņā, un vienlaikus dinamisku darba ritmu, iespēju gana strauji kāpt pa karjeras kāpnēm. Ja iepriekš izjutām īpaši lielu novērtējumu dažādiem komandas saliedēšanās pasākumiem, tagad šīs aktivitātes prioritāšu topā ir nedaudz zemāk.  Darbiniekiem svarīgākais ir saņemt stabilu atalgojumu un būt drošam, ka darba attiecības ir ilgtermiņa – šī tendence ir kļuvusi īpaši izteiksmīga Covid-19 pandēmijas laikā.

Izaugsme

Mūsdienu jaunietis vēlas būt pārliecināts, ka pēc noteikta laika vai darbu izpildes ir iespēja tikt pie paaugstinājuma. Ne vienmēr jaunieša izvēlētā sākotnējā profesija ir ilgtermiņa, tāpēc īpaši svarīgi ir uzņēmumā nodrošināt iespēju izmēģināt savas prasmes vairākos amatos. Piemēram, ja darba gaitas Transcom sāktas kā zvanu centra operatoram, pēc laika iespējams kļūt par daļu no IT, biznesa attīstības, personālvadības vai finanšu departamenta komandas – svarīga ir vēlme attīstīties un mācīties jaunas iemaņas. Lai palīdzētu darbiniekiem attīstīt savas prasmes, ir vērtīgi ieguldīt darbinieku apmācībās un motivēt arī viņus pašus nemitīgi pašizglītoties. Darbinieks ir ilgtermiņa investīcija, un darbinieka izaugsme motivēs ikvienu citu darbinieku, sniedzot lielu vērtību arī uzņēmumam.

Motivējoši bonusi

Ikdienas darbu apjoms var nereti nomākt vēlmi attīstīties, tādēļ kā motivējošs atbalsts var būt dažāda veida labumi. Piemēram, iespēja saņemt finansiālu bonusu par katru atvesto draugu vai paziņu, kurš arī ilgtermiņā turpina darba attiecības kompānijā.

Darba ņēmēji, bet jo īpaši jaunieši šobrīd novērtē arī elastīgus darba apstākļus – iespēju strādāt attālināti un sev ērtā laikā, apvienojot ar mācībām. Noteiktu plusiņu savai labā darba devējai karmai saņems arī tie uzņēmumi, kuri darbiniekiem kompensēs iespēju trenēties sporta zālē un braukt ar taksometru.

Svētki un komandas saliedēšanās pasākumi

Protams, galvenā kolēģu vienojošā motivācija ir darbs un tā atalgojums, tomēr ikdienas rutīnā ir svarīgi atcerēties arī par jautrību un kopā būšanu. Uzņēmumos, kuros svin starptautiskus svētkus, kā arī dodas kopīgos saliedēšanās pasākumos, darbinieki izjūt lielāku kopību un līdz ar to vairo savstarpējo uzticēšanos. Liela un maza mēroga svētku atzīmēšana, kā arī kopīgi kino vakari pēc darba saliedē, ļaujot izjust lielāku prieku, atrodoties darbā.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu