Juris Stukāns: Ģenerālprokuroram ir personiski jāuzņemas atbildība • IR.lv

Juris Stukāns: Ģenerālprokuroram ir personiski jāuzņemas atbildība 10

Juris Stukāns. Foto: Reinis Hofmanis

Ģenerālprokuroram jāuzņemas atbildība par skaļām lietām, jābūt spējīgam skaidrot, kāpēc ir tāds rezultāts, jo viņš to var uzdot tieši kontrolēt, intervijā Ir saka līdz šai ceturtdienai vēl tiesnesis Juris Stukāns. Viņš sīvā konkurencē uzvarēja konkursā uz ģenerālprokurora amatu. Un ceturtdien Saeimai jālemj par Stukāna apstiprināšanu jaunajā amatā.

Intervijā Ir Stukāns teic, ka viens no iemesliem, kāpēc viņš pieteicies konkursā uz ģenerālprokurora amatu, ir tas, ka “prokuratūra strādā nepietiekami labi, pat zem vidējā, kā teica prezidents, norādīja Valsts kontroles atzinums par pirmstiesas izmeklēšanas nepieņemamu kvalitāti. Uzraudzības institūts pilnīgi nedarbojas, jo nenodrošina kvalitāti”.

Viņš uzsver, ka vairākas ES ekspertu grupas norādīja – Latvijā klibo pirmstiesas izmeklēšana, nav notiesājošu spriedumu finanšu noziegumos, kaut gan caur Latviju iet milzīgas summas. “Un visi šie vērtējumi ir saistīti ar prokuratūras kopdarbību.”

Stukāns izvairās vērtēt līdzšinējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbildību, jo nezina, ko Kalnmeiers tieši ir darījis vai nav darījis. Stukāns teic, ka ģenerālprokuroram personiski ir jāuzņemas atbildība, un viņš pats to labi apzinās — “man ir jāuzņemas personiski atbildība par to, kā prokuratūra tiks vērtēta pēc gada vai diviem. Uzskatu, ka var darīt citādi, tāpēc arī pieteicos. Es nevaru atbildēt par viņu, es atbildēšu par savu rīcību”.

“Prokuratūra kopumā šobrīd nenodrošina to, ko sabiedrība vēlas. To, ko vēlas arī citas Eiropas valstis, jo mēs taču iesaistāmies starptautiskos procesos un darījumos. Līdz ar to viņi prasa, lai tiktu nodrošināta caurskatāmība un aizsardzība, lai netiek izlaupīti tie līdzekļi, kas tiek iedoti. Tāpēc nav cita varianta, kā ar savu darbību parādīt, ka nav pamata apšaubīt prokuratūras godaprātu,” intervijā saka Juris Stukāns.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Ja vēlaties abonēt žurnālu Ir, spiediet šeit.

Komentāri (10)

Sskaisle 19.06.2020. 06.49

lūk, izcils piemērs par to , cik izcili var manipulēt ar sabiedrisko domu tā sauktajā videodemokrātijā.

Ka naciķi ir truli un neizglītoti ( izņemot Zīli) -to mēs visi tāpat zinam, bet kādu postu šo cilvēku trulums var nodarīt sabiedrībai – to tūlīt uzzināsim

Puntulis – izcilās, lai neteiktu ģeniālās , Martas Staņas radīto Dailes teātri pielīdzina purčika mikrorajonu arhitektūrai.

Tad mans jautājums – kad no muzejiem tiks izņemti Džemmas Skulmes un citu padomju klasiķu darbi? Kad Ziedoni, Peteru, Vācieti u,c, aizliegsim, jo bija ne tikai padomju laiku dzejnieki, bet pat sadarbojās ar čeku?

Un galvenais – nenotiek taču sarunāšanās ar sabiedrību, netiek dota iespēja tam pašam Sīlim vai Bajāram publiski -sabiedriskajos un valsts subsidētajos privātajos
medijos paust savu – arhitektūras nozares profesionāļa viedokli. Kāpēc man mediji piedāvā tikai apšaubāmas reputācijas politiķu , nevis nozares profesionāļu viedokli?

nu labi – nē – nu ne – labi nekas nav labi un tas lielākais trakums , ka jau nie tiesībsargi nevieš cerības – nu nevieš, nu bet kaut nu es būtu kļūdījusies

https://www.la.lv/ministrs-puntulis-atsit-kritiku
Ja kāds “ir noilgojies pēc padomju arhitektūras, mums ir Purvciems,” ministrs Puntulis “atsit” kritiku

+1
0
Atbildēt

1

  J.Biotops > Sskaisle 20.06.2020. 08.30

  Dusmupūcīt, rokas nost no Puntuļa! Ja ministrējošs meistardziedonis noteicis, ka komunisma rēgs jānojauc, tad tā arī jādara.
  Ne tikai ar šo, bet ar katru māju, kurās uzspridzināšana izmaksātu lētāk, kā remonts. Neremontēsim neko, grausim, no tā ieguvums acīmredzams, kurš nesaprot – nekulturāls muļķis. Jo priekš kam mums vispār mājas vajadzīgas, ja varam iegūt tukšus laukumus.
  Šo tēmu jau pirms pusgadsimta izanalizējis fiziķis, Nobela laureāts Landau: |
  Почему певцы глупые? Отбор происходит по другому признаку.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 19.06.2020. 06.24

Ļoti beztiesiska skabiedrība esam, ļoti. Šorīt pārbaudu savu bankas kontu, VID dīstāves pabalstu nav pārskaitījis, nav arī sniedzis ziņu -brīdinājumu, ka tas nebūs vispār vai kavēsies.

Mums nabagu pabalsts 64 eur, Spānijā – 460 eur, bet Itālijā ne tikai pabalsts dzīvošanai, bet arī ceļošanai -katram nabagam. Tiesa gan – ceļošānai pa Itāliju nevis uz ārzemēm, bet tomēr.

Kirils Solovjovs šajā IR numurā skaļi un lepni lieto vārdu videodemokrātija – bet kur tam ir pamatojums ? Kur? Vai videodemokrātijai nevajadzētu kā minimums to, ka vismaz pusei sabiedrības ir digitālās prasmes, ir finanses, lai sev nodrošinātu pieeju tīklam?

Šorīt palasīju der spiegel – tur kritizē likumu par naida runām internetā. Ka tas neapkarojot viltus ziņas, bet – arī tur šajā der spiegel nav ne vārda, ka būtu vajadzīgi likumi, kas garantētu sabiedrības tiesības uz pilnvērtīgu informāciju

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 19.06.2020. 06.38

  Žurnālisti nepajautāja un jaunie stukāns un strupišs neatabildēja, kā viņi vērtē situāciju valstī, ja saeimā vairāk deputātu ir kriminali apsūdzēti vai tiesāti? Kā tas ir citās pasaules valstīs – piemēram, Vācijā. Vai tur varētu būt tāda situācija, ka valsts finanses tiek uzticētas cilvēkam , kurš nu jau ir notiesāts par bezatbildīgu bankas izsaimniekošanu Krievijas investoru interesēs?

  Vai , ka deputāts šmaucās ar nodokļiem un slēpj būtisku informāciju.

  Kā attālināts saeimas un valsts iestāžu darbs nodrošinās sabiedrības informētību -jau šobrīd neviens likums neliek par pienākumu deputātiem, kuri ļoti lepni un priviliģēti dzīvo un strādā uz nodokļu maksātāju rēķina, komunicēt ar sabiedrību. Piemēram, Bondars no Attīstībai Par mums nepaskaidroja, kāpēc – kuri ir tie argumenti, kāpēc viņš domā, ka ir nevainīgs un nepatiesi notiesāts, to nepaksaidroja arī Pavļuts – likums to politiķiem neliek darīt, likums viņiem lauj tērēt mūsu miljonus, bet runāt ar mums neliek. Bondara sieva medijos arī žēlojas, ka cilvēki tiesā Bondaru nezinot patiesību. Nu bet Ieva, tad izstāsti tu to, kas tavuprāt ir patiesība. Esam kā okupācijas laikā – saņemam tikai cenzētu informāciju, vai to nesaņemam vispār.

  Vīrusa laikā deputāts Kaimiņš kārtējo reizi nodemonstrēja savu negodīgumu, savu bezatbildību, lai neteiktu kretīnismu – man bail iedomāties,kas un kā notiek aiz ekrāna ar viņu

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 18.06.2020. 12.51

Vel pag gada beigās samaksāju 50 eur juriskonsultam – vai varu prokurori iesūdzēt tiesā, atņemt viņai tiesības veikt profesionālu darbu ties.aizs.sistēmā un piedzīt kompensāciju
– uzskatu, ka māsīcas slepkavībā līdzvainīga ir prokurore , kura attaisnoja slepkavu iepriekšējā māsīcas piekaušanā un arī juriskonsults apgalvoja, ka prokurores atbildību varētu pierādīt, bet likums to neparedz, nav tāda likuma, ka pat disciplinārlietu pret prokurori nevar ierosināt – es saku – bet es jau rakstīju sūdzības par prokurori – man saka, jā – bet jau 3 gadi bija pagājuši un iepūt

Tagad te dzied kā pavarotti – brežņeva hibrīds – personīgā atbildība – nu davai – tad salieciet tos bandītus cietumos, attīriet tiesu sistēmu no necilvēkiem – bet jūs jau apriori to nevariet izdarīt , jo vlikumus esiet sarakstījuši bandītu , ne godīgu cilvēku interesēs

tā kā tā –

+1
0
Atbildēt

1

  QAnon > Sskaisle 18.06.2020. 13.21

  Ja vienā rītā mēs pamostos tiesiskā valstī, vismaz 70 Saeimā sēdošo valsts ienaidnieku steigšus būtu jāforsē Zilupe. Kad Kiprā tika aizturēts bīstams noziedznieks, Meļņika, Kažes un Šlesera līdzdalībnieks Milušs, IeM, DP un SAB neatradās neviena darbinieka, kas tam aizbrauktu pakaļ, kaut gan “komandējumi” uz pievilcīgām valstīm tiem ir ierasta lieta. Ķuzis tā bija izvizinājies, ka gadiem ilgi tam nebija jāiet atvaļinājumā

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu