«Labs» gads

Mārtiņš Galenieks

Maigā ziema ļāvusi ērcēm neizsalt, un tās sagaidījušas pavasari neparasti lielā daudzumā. Turklāt Latviju strauji iekaro jauna ērču suga no dienvidiem — tās pārnēsātie parazīti īpaši apdraud suņus

Dabas mīļotāju un suņu saimnieku bažas, ka šis ir ērcēm labvēlīgs gads, apstiprina arī Ir aptaujātie speciālisti. «Ziemā, kad ir +5 grādi un vairāk, ērces kļūst aktīvas un var uzbrukt. Ja kādu brīdi turas lieli mīnusi, daudz ērču aiziet bojā,» paskaidro Latvijas Universitātes entomologs Voldemārs Spuņģis. «Šogad ziemas faktiski nebija, un es jau 24. decembrī ievācu kārtīgu ērču paraugu.» Arī Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) apstiprina, ka pirmā ērce, kas šogad tur nogādāta pēc piesūkšanās kādam dabā gājējam, atnesta jau 8. janvārī. Viss liecina, ka šis būs ērcēm bagāts gads. Entomologs Spuņģis pērn martā Jūrkalnē simt metru joslā ievācis 150 ērču, bet šogad turpat dabūjis veselas 260.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu