Studenti, kuri neskaita gadus

Vineta Namiķe Liepājas Universitātes bakalaura studiju programmā apgūst sociālo darbu. Foto — Edgars Pohevičs
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Jo lielāka ir dzīvildze, jo vairāk cienījama vecuma cilvēku šūpuļkrēslu nomaina pret augstskolas solu. Latvijā pēdējo desmit gadu laikā senioru skaits studentu rindās ir trīskāršojies. Arī Covid-19 epidēmijas laikā studijas turpinās, tikai attālināti. Četri studenti stāsta, kāpēc un kā izvēlējās mācības

Viņiem vairs nav 20, pat ne 50! Bet saukt šos studentus par veciem būtu spļaut akā, no kuras pašam būs vien jādzer. Pēc ANO datiem, pērn 9% pasaules iedzīvotāju bija vecumā virs 65, bet 2050. gadā senioru īpatsvars būs jau 16%. Lai nepārslogotu pensiju sistēmas, skaidrs, ka daļai būs vien jāturpina strādāt. Tas skan smagāk, nekā ir īstenībā. Reti kurš no senioriem sapņo par mierīgām vecumdienām, lielākā daļa grib strādāt un dzīvot sabiedriski aktīvu dzīvi. Vairākos pētījumos atklāts, ka viens no gara mūža noslēpumiem līdzās veselīgai ēdienkartei un attieksmei pret dzīvi ir iespēja būt vajadzīgam ģimenei, draugiem, arī sabiedrībai. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu