Kalnmeiers prasa tiesai slēgt draudzi • IR.lv

Kalnmeiers prasa tiesai slēgt draudzi

1
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Foto: Zane Bitere, LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pagājušajā piektdienā iesniedza Vidzemes rajona tiesā pieteikumu par darbības izbeigšanu Pirmajai evaņģēliskajai Jēzus draudzei. Tās vairāki locekļi patlaban tiek tiesāti par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās.

Ģenerālprokuratūras paziņojumā, ko saņēma Ir, teikts, ka prokuratūrā izvērtēta Valsts drošības dienesta vēstule un pārbaudes materiāli par šīs reliģiskās organizācijas darbību. Tajā saskatāmas pazīmes, kas vērtējamas kā pamats šīs reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai.

Pamats reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai ir krimināllietā konstatētie fakti par 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā nāvi 2019.gada maijā. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Materiāli satur informāciju par dažādiem ierobežojumiem, kas tiek uzspiesti draudzes locekļiem, tai skaitā, aizliegumu apmeklēt ārstus, stāties grūtniecības uzskaitē, strādāt un mācīties, kontaktēties ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes.

Prokuratūrā secināts, ka draudzes locekļi dzīvo noslēgtās kopienās, ierobežojumi tiek uzspiesti pret viņu gribu, tāpēc personas spiestas rīkoties pretēji savām sociālajām, finansiālajām un veselības interesēm, kvalificētas medicīniskās palīdzības vietā tiek izmantotas lūgšanas, ģimenes veidotas atbilstoši norādījumiem, pārdoti īpašumi, liegta saskarsme ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes.

Saskaņā ar Reliģisko organizāciju likumu, reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu var izbeigt, ja tā ir pretrunā ar Satversmi un citiem normatīviem aktiem, kā arī, ja reliģiskā organizācija ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

Žurnāls Ir jau rakstīja, ka Zemgales rajona tiesa izskata krimināllietu, kurā par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva.

Komentāri (1)

J.šveiks 29.03.2020. 22.28

būtu beidzot pareizi , ja draudze prasītu nomest no beņķa kalnamajieru

0
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu