Ieteikumi aptieku apmeklējumam un medikamentu iegādei • IR.lv

Ieteikumi aptieku apmeklējumam un medikamentu iegādei

Aptiekā. Foto: Ieva Makare, LETA
Vadims Brižaņs, Mēness aptiekas farmaceits

Farmaceiti aicina ikvienu būt atbildīgiem par savu un savu tuvinieku veselību ietekmējošu rīcību saistībā ar Covid-19 izplatību un iesaka vairākus vienkāršus ar aptiekas pakalpojumiem saistītus padomus, kas var palīdzēt sargāt veselību un atvieglot ikdienu Latvijā izsludinātās krīzes situācijā.

Šķietami nelielas izmaiņas rīcībā un ikdienas uzvedībā var būt noteicošas veselības saglabāšanai. Tādēļ atgādinām Latvijas iedzīvotājiem dažus praktiskus padomus rīcībai, kas saistīta ar aptiekas pakalpojumiem, farmaceitisko aprūpi, zāļu un citu aptiekas produktu iegādi.

Iespēju iegūt koronavīrusu nosaka sarunas vai kontakta laiks ar inficēto personu. Tādēļ ir vēlams izvairīties no ilgstošas tiešas komunikācijas, no garāka brauciena sabiedriskajā transportā un ilgākas iepirkšanās, tas attiecināms arī uz pirkumiem aptiekā.

  1. Ja dodaties uz aptieku, farmaceiti aicina iepriekš pārdomāt vajadzīgo pirkumu sarakstu, laikus sagatavot personu apliecinošo dokumentu e-receptē izrakstīto medikamentu iegādei, sagatavot ērti pieejamu maksājumu karti vai naudu, lai iespējami ātri varētu saņemt vajadzīgo preci. Aicinām nedrūzmēties aptiekās, atrodoties aptieku telpā, ievērot mediķu norādīto drošo distanci no pārējiem apmeklētājiem vairāk nekā metra attālumā.
  1. Lai aptiekās neradītu lieku drūzmu, aicinām arī tagad pirkumiem aptiekā iespēju robežās izvēlēties laiku, kas nav tā dēvētās pīķa stundas darba dienu pēcpusdienās. Aptieku apmeklēt vienam ģimenes loceklim, nevis doties uz aptieku ģimenei kopā. Lai pasargātu vecāka gadagājuma ļaudis no inficēšanās, vēlams medikamentu pirkumus uzticēt tuviniekiem. Ja ir novēroti elpceļu slimības simptomi, izvairīties no aptiekas apmeklējuma, lūgt palīdzību kaimiņiem, tuviniekiem.
  1. Būsim atbildīgi, iegādājoties medikamentus mājas aptieciņai! Atgādinām, ka visiem medikamentiem ir jāievēro strikti uzglabāšanas noteikumi, kā arī speciālistu noteiktais derīguma termiņš. Neatbilstošos apstākļos un ilgāk par noteikto laiku uzglabāti medikamenti var radīt nopietnus draudus veselībai, savukārt nepareizi sadzīves atkritumos izmesti medikamenti rada apdraudējumu videi, tādējādi nākotnē arī apdraudot iedzīvotāju veselību.
  1. Medikamentu nepieciešamības gadījumā aicinām uzreiz nedoties uz aptieku, bet, izmantot elektronisko zāļu meklētāju menessaptieka.lv/lv/aptiekas.un.preces/ mājaslapas www.menessaptieka.lv sadaļā Preču meklētājs, izvēles logā Preču meklēšana aptiekās ierakstot vajadzīgā medikamenta nosaukumu, var aplūkot preces pieejamību. Lietojot funkciju Filtrs, var izvēlēties gan vēlamo pilsētu, gan apkaimi. Tādējādi, neizejot no mājas, uzzināsiet, kur ir tieši jums vajadzīgā prece. Ir jārēķinās, ka pašlaik atsevišķu preču daudzums var būt strauji mainīgs, tādēļ pirms došanās iegādāties zāles vai kādu citu aptiekas produktu, iesakām sazināties ar izvēlēto aptieku un pārliecināties par šīs preces pieejamību.
  1. Neizejot no mājas, īpašai ērtībai ir vērts izmantot Mēness aptiekas mobilā tālruņa aplikāciju. Šajā aplikācijā var izvēlēties sev ērtāko zāļu iegādes vietu un vajadzīgās zāles rezervēt, aizpildot pavisam vienkāršu anketu, kur jārāda pacienta vārds un kontakti saziņai, kā arī nepieciešamais preces daudzums. Aplikācijā norādīts arī tālruņa numurs, lai sazinātos ar aptieku.
  1. Pašreizējos apstākļos aptiekas produktu iegādei īpaši aicinām izmantot e-menessaptieka.lv/ piedāvātās iespējas. Tiešsaistē ir ērti pieejams plašs ikdienā nepieciešamo aptiekas produktu sortiments – higiēnas un kosmētikas preces, vitamīni un minerālvielas, produkti māmiņām un bērniem, zāļu tējas, kontracepcijas līdzekļi, kā arī veterinārās preces u.c. Pasūtījumus var izņemt visā Latvijā vairāk nekā 900 vietās, precēm ir diskrēts iepakojums un ir iespējama bezmaksas piegāde ar kurjeru. Izmantojot šo pakalpojumu, var pasargāt no lieka veikala vai aptiekas apmeklējuma, stāvēšanas rindā.

Būsim atbildīgi un ievērosim mediķu norādījumus!

  • Hronisko slimību pacientus aicinām īpaši precīzi ievērot ārstu norādījumus terapijai.
  • Aicinām rūpēties, lai darba un sadzīves telpas regulāri tiek uzkoptas un vēdinātas.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu