Noziegums bez soda. Gandrīz 1

Pērn novembrī Jūlijs Krūmiņš ar prokurori vienojās saņemt sodu par nelikumīgu finansējumu divām partijām — likums par to paredz brīvības atņemšanu līdz pat četriem gadiem, bet Krūmiņš ticis sveikā ar 77,4 tūkstošu eiro sodu. Foto — Indra Sprance
Indra Sprance

Nelikumīgs finansējums Zaļo un Zemnieku savienībā un bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas partijā No sirds Latvijai ir saņemts, taču neviena atbildīgā par nelegālās naudas pieņemšanu nav. Kāpēc Jaunā Jūrmalgeita ir vismaz daļēji izgāzusies?

Kopš iepriekšējās tikšanās Jūlijs Krūmiņš izskatās atguvis spēkus. 2016. gada oktobrī intervēju viņu Biķernieku stacionāra palātā, kur miljonārs bija nonācis pēc KNAB kratīšanas un īslaicīgās aizturēšanas izolatorā pavadītām dažām dienām. Tagad tiekamies viņa birojā Rīgas centrā. Krūmiņš šķiet labā omā un fotografijai aizkūpina cigāru. «Bez tā jau nepazīs,» nosaka. Cigāri un meitenes esot viņa vienīgie prieki, šņabi vairs veselības dēļ nevarot dzert, stāsta Krūmiņš.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu