Pašu radītā pilsētā

Siguldieši līdzdarbojas dārza veidošanā. Foto no privātā arhīva
Gunita Nagle

Var jau gaidīt, lai kāds mums pilsētas vidū uzdāvina puķu dārzu vai atpūtas vietu, bet, gaidot vien, var palikt bešā. Ir pienācis laiks pašiem radīt vidi tieši tādu, kādu vēlamies. Siguldas iedzīvotāji izveidojuši savu kopienas dārzu, bet liepājnieki Juliannas pagalmā rīko sev svētkus

Kad gaisu pievidžina putnu balsis un saulē sprāgst vaļā pumpuri, neliekuļosim, ir grūti sevi noturēt telpās un pie asfalta. Bet ne visiem ir dārzs, kur ļauties stādīšanas trakumam, un ne visām mājām ir jauki pagalmi, kur siltos vakaros pie vīna glāzes dirnēt kaut līdz vēlam vakaram. Kad dizainerei Norai Gavarei radās ideja Siguldā izveidot dārzu, kas piederētu katram, kas tajā ieiet, atklājās — pilsētnieki ar vislielāko prieku rūpējas par savām garšaugu, kabaču un tomātu dobēm. Savukārt Liepājā īpašniekiem atlika sakopt vienu industriāla rajona pagalmu, lai liepājnieki to atdzīvinātu ar ielu kafejnīcām, koncertiem, tirdziņiem un mākslinieku darbu izstādēm. Nevajag nekādas pašvaldības atļaujas, lai ļaudis paši veidotu savu priekpilno pilsētu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu