VIDEO: Kā Atmodas līderu vārdi nonāca čekas maisos? • IR.lv

VIDEO: Kā Atmodas līderu vārdi nonāca čekas maisos?

5

Sešu Atmodas procesā nozīmīgu cilvēku vārdi atrodami Valsts drošības komitejas aģentu kartotēkā. Viņi, protams, nav vienīgie no cilvēkiem, kuri ir līdzdarbojušies, lai Latvija kļūtu brīva no PSRS, un atrodami čekas maisos. Taču šo cilvēku veikums bija svarīgs Atmodā.

Kā pēc vairāk nekā 30 gadiem to vērtēt – jautājums nav viegli atbildams, jo šie cilvēki negrib runāt par maisiem un čeku.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Komentāri (5)

Atis Priedītis 30.01.2020. 09.42

Neviens īsti nezināja ar ko Atmoda beigsies. Pilnīgi bija iespējams variants ar apcietināšanām un Sibīriju un nekādas neatkarīgas Latvijas valsts. Tieši tāpēc daudzi cilvēki 80.to gadu beigās un pat 90.to gadu sākumā piekrita sadarbībai ar VDK, jo tas deva drošības sajūtu gan teikt patriotiskas runas, gan ja nekas neizdotos, turpināt būt uz “zirga muguras”. Tā arī ir atbilde uz virsrakstā uzdoto jautājumu. Arī daudzi vietējā līmeņa LTF grupu līderi ir atrodami “čekas maisos”. Protams, neviens nav sadarbojies un visi ir balti un tīri.

+4
-1
Atbildēt

1

  Visvaldis Mucenieks > Atis Priedītis 02.02.2020. 14.02

  Neesi pārgudrs un ne vērtē visus pēc sevis!

  0
  0
  Atbildēt

  0

not mii 30.01.2020. 11.10

kā neviens nezināja? Pat mazpisānu Anslovs to zināja, jo dziesmā teikts – revolūciju pa tv nerādīs, a , ja reiz rāda – tad viss čikeniekā. Pārsmējos – “drošības sajūta …teikt patriotiskas runas” – ko tev saka, to tu saki, daudz nedomā, tavā vietā visu ir izdomājis gods un sirdsapziņa, vai ne tā?

+1
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > not mii 03.02.2020. 01.39

  Jums nav izpratnes par tā laika procesu būtību, par to, kas bija TAJĀ LAIKĀ PAREIZI DARĪTS, kas būtu kļudaini izdarīts…. Tas nav jaunākiem cilvēkiem saprotams, jo nav arī skaidrots pietiekami. Tā REVOLŪCIJA NOTIKA CILVĒKU PRĀTOS….. Tā PSRS impērija sabruka, jo atļāva TV tiešraides…, radio tieŗaides utt………. Kad sāka PSRS brukt, tad GKČP, impērijas aizstāvji nekavējoties ieņēma TV un Radio…., bet nokavēja. Tagad ir centieni IMPĒRIJU daļēji atjaunot, tāpēc Krievijā TV pamatā ir VARAS PARTIJAS KONTROLĒ. …. Andris Vītols, Rīgā

  0
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 30.01.2020. 18.10

Kā rāda notikumi pēc 1991. gada un Godmaņa, Dinēviča, Bišera, Čevera, Petersa un citu izdzimteņu nonākšana pie silēm, skaidra lieta, ka LTF bija čekas specoperācija, lai komunistu cūkas un čekas pidarasi savai politiskai varai pievienotu arī ekonomisko.

+2
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu