Monumentāli par svarīgo

Lielajā kompleksā Rīgā, Pulka ielā 8, katram muzejam ir skaidri nodalīts krājuma glabāšanas apjoms. Lielākais vienojošais elements — plaša publiskā ārtelpa. Foto — Madara Gritāne
Ieva Zībārte
Print Friendly, PDF & Email

Muzeju krātuve droši glabās kultūras mantojumu un piedāvās jaunu publisko telpu Pārdaugavā

Jauno muzeju krātuvju atklāšanu šaurā, taču par nozīmīgu nacionālā mantojuma daļu atbildīgā muzejnieku kopiena gaidīja gandrīz 20 gadus. Plašākai sabiedrībai, kas nepārzina muzeju darba specifiku, projekts bija faktiski nezināms, un neskaidrību stiprināja arī ēkas atrašanās vieta ārpus galvaspilsētas centra. Jaunās būves monumentālais mērogs un pārmaiņas, ko pa šo laiku piedzīvojuši muzeji, situāciju ir būtiski mainījuši, un Pulka ielas komplekss Pārdaugavā ar atvērtas institūcijas programmas ideju kļuvis ne tikai par kultūras noliktavu, saglabāšanas un pētniecības centru, bet arī par adresi, ko sabiedrība pārbaudīs ar būtiski lielākām ekspektācijām. Novērtējot jauno ēku, var teikt, ka daļa no tām ir piepildītas, vismaz attiecībā uz publisko urbāno telpu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu