Četras sirdis un jūra 1

Foto no Līgas Vilnes un Tīnas Runces arhīva
Laura Dumbere

Līga Vilne un Tīna Runce aizvadītajā vasarā devās neticamā ceļojumā — gar Latvijas jūras robežu zirga mugurā. Kopā ar Prīmu un Dempsiju viņas 16 dienās pieveica 498 kilometrus

Cilvēki šo skaisto maršrutu jau ir veikuši — ar kājām vai velosipēdiem. Kas var būt labāks: jūra, liedags, piejūras meža takas un vēja mūzika. Bet zirga mugurā Latvijas robežu vēl neviens nebija nostaigājis. Arhitektes Līgas Vilnes galvā šī ideja šaudījās jau sen. Zirgi ir viņas sirdslieta. Savu zirgu dēļ viņa kopā ar vīru un trim bērniem no Rīgas pārcēlusies dzīvot uz lauku saimniecību Tūjasmuižā un līdztekus arhitektes darbam strādā par instruktori Liepupes pagasta jātnieku skolā Dūjas. Laiku pa laikam viņa ar savu pārgājiena sapni uzrunāja te vienu, te otru jāšanas entuziastu, bet, izdzirdot par gandrīz 500 kilometru garo ceļu, visi pieklājīgi atteikuši. Joka pēc aizsūtīja īsziņu Tīnai, un pēkšņi telefona lodziņā ieraudzīja atbildi — jā, aiziet! Šo saraksti Tīna ir saglabājusi par piemiņu, jo tas bija sākums brīnišķīgākajam piedzīvojumam viņu mūžā. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu