Re, meitenes spēlē hokeju!

L & L lieliskais trijnieks, kas sevi dēvē par Līganajām laivām: Linda, Māra un Kristīne. Foto — Ieva Salmane
Laura Dumbere

Viņas nedejo tautasdejas un neapmeklē kūku cepšanas meistarklases. Šīs dāmas četras reizes nedēļā tiekas uz ledus, lai spēlētu hokeju. Kluba L & L sieviešu komanda pulcē pārsteidzoši daudz dalībnieču, kuras ar slidām šķiļ dzirkstis un apliecina — sieviešu hokejs Latvijā ir! Labākais Baltijas valstīs

Tirdzniecības centra Akropole pašā viducī esošo ledus arēnu ieskauj stikla siena. Gaiteņos otrpus stiklam izlikti galdiņi ar krēsliem. Ir astoņi vakarā, un laiks, kad arēnā var izpriecāties jebkurš slidot gribētājs, ir beidzies. Baltā ledus grīda tukšojas, taču ārpusē pie galdiņiem tikai tagad sāk pulcēties publika — cilvēki ar uzkodām, alus un šampanieša glāzēm rokās ieņem vietas gluži kā operetes teātrī. Viņi grasās vērot divu hokeja komandu treniņu. Vienā laukuma pusē ierodas Rodrigo Laviņš ar saviem puišiem, otrā galā cēli ieslido kluba L & L sieviešu komanda treneres Ingunas Lukašēvičas vadībā. Kam tiek lielākā publikas uzmanība? Protams, meitenēm! It īpaši tām, kuras vēl nav uzlikušas ķiveres, garie mati plīvo slidojuma vējā. Garāmgājēji ar iepirkumu maisiem piestāj un paliek kā pielipuši. Izbrīns ir tik liels («re, meitenes spēlē hokeju!»), ka ļaudis aizmirst labo audzināšanu un sajūsmā rāda ar pirkstiem. Apmēram desmit gadus vecs skuķītis vecākiem paziņo, ka arī gribētu spēlēt hokeju. «Ko vēl ne, liecies mierā!» stingri atsaka mamma, bet tētis aizstāvoši ierūcas: «Kāpēc ne? Paskat, tur ir vēl mazākas meitenes!» Tipiska situācija, nodomāju. Jo esmu jau izrunājusies ar L & L hokeja kluba dāmām un uzklausījusi stāstus par to, kāpēc viņas savam sapņu hobijam pievērsušās tikai divdesmit, trīsdesmit un četrdesmit gadu vecumā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu