Muitas «sliktie puiši» 2

Šā gada janvārī Kokneses novadā tika atklātas vairāk nekā divas tonnas kokaīna — 42 kartona kastēs bija 2195 briketes ar dažādiem logo: TNT, Badboys, Gold un ar delfīna attēlu. FOTO — leta
Indra Sprance

Latvijā atklāto narkotiku apjomi šogad sit pušu rekordus. Janvārī Kokneses novadā pārtvēra 2,2 tonnas kokaīna, septembrī 3,3 tonnas amfetamīna izejvielu. Kā kļuvis zināms Ir, šajos kriminālprocesos aizturēti muitnieki, turklāt viens figurē abos procesos. Vai kontrabandistiem ir «jumts» muitā, un kāpēc VID ir tik grūti atbrīvoties no iespējami negodprātīgiem darbiniekiem?

Svīda pelēks janvāra rīts, kad bijušo padomju cūku fermu Kokneses novada Mazkārklos ielenca specvienība Omega. Ieradās turpat visa policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa, kas izmeklē ar narkotikām saistītus noziegumus, un citu dienestu darbinieki, kopskaitā ap 80 cilvēkiem. Viņu uzdevums bija pārbaudīt no partneriem ASV un citviet saņemto informāciju par milzīgu narkotiku kravu šajā saimniecībā aptuveni 100 kilometru attālumā no Rīgas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu