Emīls Ohņevskis, izglāba kolēģi

Pirms divām nedēļām Emīls izglāba kolēģi, veicot viņai netiešo sirds masāžu. Tagad visos Rimi hipermārketos Latvijā ir pieejami defibrilatori. «Būtu noderējis agrāk!» saka Emīls. Foto — Edmunds Brencis
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Tas bija 29. oktobra vakars krietni pēc pieciem. Emīls bija aizkavējies darbā, Biķernieku ielas Rimi noliktavā. Viņš ir tās vadītājs. Pēkšņi no otrā stāva sadzirdēja, ka kāds zvana ātrajai palīdzībai. Emīls pa trepēm steidzās augšup. Darbinieku atpūtas telpā uz grīdas gulēja kolēģe bez dzīvības pazīmēm. Emīls metās veikt sirds netiešo masāžu. «Darīju to, ko uzskatīju par vajadzīgu,» viņš atceras. Pirms pusotra gada bija mācījies pirmās palīdzības sniegšanas kursos, kas Rimi darbiniekiem ir obligāti. Netiešo sirds masāžu Emīls veica pirmoreiz mūžā, sārtums kundzes sejā atgriezās, un uz brīdi parādījās arī pulss. «Paldies mediķiem, kuri ieradās ļoti ātri, lai arī man šķita, ka laiks velkas,» atzīstas Emīls. Mediķi teica, ka kundzes stāvoklis ir smags un bez Emīla palīdzības iznākums būtu letāls. «Pats pāris reizes dzīvē esmu bijis līdzīgā situācijā, jo ir nelielas sirds problēmas. Varu iedomāties, kā viņa jutās.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu