Rotkalis cellē

Valdis Brože. Foto — Jānis Pipars
Laura Dumbere

Oktobra beigās latviešu mākslinieka Valda Brožes rotu kolekcija Imprints ieguva vienu no trim galvenajām balvām festivālā Joya Barselonā, kas ir lielākais rotu mākslas notikums Eiropā. Tālāk kolekcija aizceļoja uz ietekmīgākajiem mākslas forumiem ASV. Latvijas rotu dizaina kontekstā tas ir ļoti nozīmīgs starptautisks sasniegums

Sudrabs, zelts, stikls un kalnu kristāls — ieliekot godalgotās rotas manās nedrošajās plaukstās, stāsta Valdis Brože. Trauslie priekšmeti rada gan formas minimālisma, gan karaliska vēriena iespaidu. Joya ir grandiozs rotu un metāla dizaina objektu festivāls, kas nedēļu norisinās Barselonā, arī šogad, par spīti nemieriem un demonstrācijām. Pa visu pilsētu izkaistītas grupu izstādes, bet, lai iekļūtu galvenajā izstādē, māksliniekiem jāiztur liels konkurss. No vairākiem tūkstošiem pretendentu žūrija izvēlas 57 cilvēkus, kuriem tālāk jāiziet otrā konkursa atlase, kurā jau tiek runāts par iespējamām balvām. Latviešu mākslinieks Valdis Brože ieguva vienu no trim galvenajām balvām laikmetīgo rotu kategorijā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu