Žurnāls: Aizdomas par miljardu iespējami noziedzīgi iegūtu līdzekļu ABLV bankā 6

ABLV bankas logo. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pastiprinātā likumsargu redzeslokā nonācis liels skaits likvidējamās ABLV bankas klientu. Amatpersonām ir aizdomas, ka iespējami noziedzīgi iegūtu līdzekļu apjoms bankā pārsniedz vienu miljardu eiro, žurnālam Ir apstiprināja divi savstarpēji nesaistīti avoti. Summa ir milzīga, jo ABLV kopējā aktīvu vērtība ir 2,4 miljardi, no tiem 1,4 miljardi naudas kontos.

Žurnāls ceturtdien raksta, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas pārvaldes priekšnieka Pētera Bauskas vadītā struktūrvienība patlaban izmeklē astoņus ar ABLV saistītus kriminālprocesus, taču ļoti iespējams, ka tas nebūs viss. Izveidotas vairākas izmeklēšanas grupas, un šovasar pat iedibināta jauna sadarbības forma — reizi pāris nedēļās sanāk pārstāvji no policijas, prokuratūras un Finanšu izlūkošanas dienesta (FID), lai klātienē apspriestu padarīto un tālākos plānus. Reāli šā darba rezultāti vēl gaidāmi.

Naudas izmaksa ABLV klientiem joprojām nav sākusies, jo vispirms jāpārbauda tās izcelsme, bet atbildīgās iestādes ilgstoši cīkstējās par šīs pārbaudes metodoloģiju. Šobrīd FID jau ir iesaldējis nepilnus simt miljonus ABLV naudas, taču dienesta vadītāja Ilze Znotiņa neizslēdz, ka darba procesā summa var ievērojami pieaugt. «Tas var būt lielāks skaitlis, vairāki simti miljonu,» atzina Znotiņa. Ir zināmo neoficiālo informāciju par miljardu viņa atsakās komentēt, kā arī atklāt jebkādu informāciju saistībā ar šo procesu.

Atbalstu FID sniedz starptautiskā organizācija Kroll, kas specializējusies naudas atmazgāšanas shēmu atšķetināšanā. Šī kompānija savulaik izmeklēja arī naudas izzagšanu no Moldovas bankām, kura tika mazgāta arī caur Latviju, tajā skaitā ABLV.

Tagad apkopojot informāciju par ABLV esošās naudas īpašnieku patiesajiem labuma guvējiem, savstarpējām saiknēm un vēsturiskiem darījumiem, tiesībsargu uzmanību piesaistījuši vairāki desmiti uzņēmumu grupu, kuru darījumos saskatāmas naudas atmazgāšanas pazīmes.

Otrs izmeklēšanas virziens — pašas bankas loma iespējamos naudas atmazgāšanas gadījumos. Tiesībsargu redzeslokā saistībā ar iespējamu naudas atmazgāšanas pakalpojumu sniegšanu nonākusi agrākā ABLV meitaskompānija, kas darbojās grāmatvedības un nodokļu konsultāciju jomā, kļuvis zināms Ir.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

Ja vēlaties abonēt žurnālu Ir, spiediet šeit.

Komentāri (6)

krustdels 05.09.2019. 10.42

Nevajadzēja i 10 gadus, lai sāktu skatīt lietas kopsakarā. Vai ta Burkānam un FKTK nebija zināma AB.LV grupa iepriekš. Tak katru gadu to sastāvu publicēja pārskatos. I pārstāvniecības NVS, i nodokļu konsultāciju uzņēms utt. Varbūt uzraugus ietekmēja tas, ka bankā strādā bijušie VDK, DP, KNAB darbinieki. Cerams vismaz partneru valstis spēs izvērtēt šo cilvēku ietekmi uz veiksīgu struktūras darbu gadiem ilgi.

+4
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > krustdels 05.09.2019. 10.54

  nedomāju, ka partneri ir balti gulbji

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > krustdels 05.09.2019. 11.47

  Vienīgās cerības uz ASV un Lielbritānijas partneriem, jo Krievijas organizētā noziedzība un FSB Latvijā uzvedas kā savā mājā. Pat no tiem neatkarīgu robežsardzes priekšnieku nevar ielikt. Atliek tikai minēt, cik triljonu vērtas kontrabandas kravas viņi ir pārdzinuši krievu militārista Dāboliņa un krievu kara skolas beidzēja Garbara laikos

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 05.09.2019. 14.10

  gan jau NA noorganizēs čekistu lietas – vai tad pirmoreizi ar pīpi uz jumta –

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  QAnon > Drosma 05.09.2019. 15.44

  NA neko neorganizēs, bet kad pie varas visā Eiropā nāks nacisti, vairāku simtu tavējo čekas un bandītu kājslauķu galvas ripos. Visi Vienotības un tās kroplo un indīgo atvašu organismi Politiskā policijā izies filtrāciju, bet frau Stasi Merķeli, her Stasi Schroder, Širaku, pederastus Makaronu un Olandu sagaida Gestapo. Jādomā arī ASV pienācīgi novērtēs Klintonu ģimenītes, Obamas, sarkano profesoru un žurnaļjugu, pārdevušos FIB aģentu, kuri noklausījās un izspiegoja Republikāņu politiķus, nodarīto valstij.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 05.09.2019. 10.01

tāpat – nav runa skauž neskauž, runa atkal ir par to, ka tika atlaisti finansu uzraugs – atlaida jo darbus nespēja veikt, bet par atlaišanu – kosmiski lielas kompensācijas – nu nav tā bandītiska sistēma?

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu