Tīra tendence

Brigita Bula. Foto — Jānis Pipars
Anda Burve-Rozīte

Arhitekte Brigita Bula ir par ekoloģisku domāšanu arhitektūrā un dzīvesstilā, kas nozīmē arī prasmi ietaupīt uz ikdienas līdzņemamās kafijas rēķina

Eleganti melnais siluets organiski iezīmējas biroja Brigita Bula arhitekti vidē — pirmskara laika namā Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas tuvumā ir parketa grīdas, daudz labi koptu zaļo augu un, protams, dizaina mēbeles. No baltās USM moduļu kumodes Brigita izņem mapi ar projektu attēliem un iekārtojas Eames Plastic Armchair ērtajā izliekumā. Uz Richard Lampert baltā galda melnā an & angel traukā viņa sabērusi nesen no Itālijas atvestos cepumiņus un rāmā tonī stāsta par Venēcijas mākslas biennālē piedzīvoto. Šī vasara Brigitai iesākusies veiksmīgi: viņas privātmājas projekts Sāls māja Pāvilostā maija nogalē ieguva Latvijas Arhitektūras gada balvu. Arhitektūrā Brigitu interesē ekoloģiskā domāšana, tās sasaiste ar kultūrvēsturisko un dabas vidi. Jau daudzus gadus viņa strādā ar privātmāju un biroju projektiem, bet lielu lēcienu karjerā piedzīvoja, kad 2003. gadā kopā ar Arhis izveidotāju Andri Kronbergu projektēja laikraksta Diena redakcijas telpas Mūkusalas ielā. Tolaik tās kļuva par vienu no pārsteidzošākajiem, kvalitatīvākajiem birojiem Latvijā. Jau sešus gadus Brigitai ir savs birojs Rīgā. Intervijā viņa stāsta, kā rada idejas jaunām mājām, kā ceļo un sabalansē atpūtu ar darbu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu