Kariņš būs EPP sarunvedējs diskusijās par ES augstāko amatu kandidātiem 8

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Ieva Makare, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Labēji centriskā Eiropas Tautas partija (EPP) ir izvēlējusies Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un Horvātijas premjerministru Andreju Plenkoviču par saviem oficiālajiem sarunvedējiem Eiropas Parlamenta (EP) diskusijās, kurās tiks apspriesti kandidāti Eiropas Savienības (ES) augstākajiem amatiem, otrdienas vakarā ziņoja interneta izdevums “Politico”.

EPP izraudzījās par sarunvedējiem Kariņu un Plenkoviču pēc tam, kad Vācijas kanclere Angela Merkele lika saprast, ka viņa pati negrib uzņemties tiešu personisku lomu. Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons kā ES lielāko valstu līderi tomēr neapšaubāmi turpinās netieši ietekmēt šīs sarunas.

Otrdien iezīmējās Vācijas un Francijas domstarpības jautājumā par to, kas stāsies Žana Kloda Junkera vietā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā. Ierodoties ES samitā Briselē, Francijas prezidents Makrons faktiski noraidīja iespēju, ka Junkera vietā varētu stāties vācu politiķis Manfrēds Vēbers. Viņš uzskata, ka dāniete Margarēte Vestagera, kas ir par konkurences jautājumiem atbildīgā komisāre, būtu piemērota Junkera amata mantiniece, kā arī ES breksita sarunu vadītājs francūzis Mišels Barnjē. Savukārt Merkele turpina atbalstīt Vēberu.

EPP bija pēdējā EP politiskā grupa, kas izraudzījās savus sarunvedējus. Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības (ALDE) izraudzītie sarunvedēji ir Nīderlandes premjerministrs Marks Rite un Beļģijas premjers Šarls Mišels, savukārt Sociālistu un demokrātu progresīvo aliansi (S&D) pārstāvēs Spānijas premjerministrs Pedro Sančess un Portugāles premjers Antoniu Košta.

EPP bija cerējusi, ka pēc uzvaras EP vēlēšanās šīs sarunas būs tikai formalitāte. Lai gan EPP pēc vēlēšanām vēl arvien ir lielākā EP politiskā grupa un kreisi centriskā S&D vēl arvien ir otrajā vietā, tām kopā vairs nav vairākuma EP. Plašākā proeiropeiskā koalīcijā, kas ietver arī ALDE un Zaļos, EPP tagad ir skaidrā mazākumā un šī koalīcija sliecas kreiso centristu un liberāļu, nevis labējo centristu virzienā.

 

Komentāri (8)

koor9rr91 29.05.2019. 19.18

Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/electrolv Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!s

0
0
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 29.05.2019. 09.47

“EPP izraudzījās par sarunvedējiem Kariņu un Plenkoviču pēc tam, kad Vācijas kanclere Angela Merkele lika saprast, ka viņa pati negrib uzņemties tiešu personisku lomu. Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons kā ES lielāko valstu līderi tomēr neapšaubāmi turpinās netieši ietekmēt šīs sarunas.”
===
Liels gods Kariņam, tik nav skaidrs kura līdera – Merkeles vai Makrona – marionete viņš būs. Iespējams, ka vairāk klausīs Makronam, jo Vācija tradicionāli regulē Horvātiju.

+2
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 29.05.2019. 12.52

ka tik poļus atkal nesaliek –
godīgi – nezinu – ko es konkrēti gribētu – kādu personību
katrā ziņā tādu, kas ir pret islamizāciju, kas ir pret federalizāciju , kas ir par ES armijas veidošanu

0
-4
Atbildēt

2

  QAnon > Drosma 29.05.2019. 13.52

  Labam vadītājam jābūt ar augstu testosterona līmeni, tikai ne jau visam pietiek trampu. Derētu Gribauskaites kundze, jo tai jau nu noteikti ir vairāk vīrišķo hormonu, nekā mūsu bjušam premļjakam.
  Kā zināms, Tusks nepārstāv Poliju, savu amatu tas dabūja, kā Putina favorīts, putļerastu: Junkera un Dombrovska, sugas brālis.
  ES armijas taisītājiem pēc visu čekas sūdu izdauzīšanas, dzīviem būtu janodīrā ādas.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > Drosma 29.05.2019. 14.23

  Jā jā, Eiropas armiju mums noteikti vajag. Ar ko gan aizstāvēsimies pret paša Makrona nozīmētajiem 3 naidniekiem – Ķīnu, Krieviju un ASV. Tiesa, par to Ķīnu šaubas, bet par ar Krieviju pat to nav – tas pats Makrons tik skaisti daino par Eiropu no Lisabonas līdz Vlaģīvastōkai, ka vienīgais ienaidnieks atliek – amerikāņu imperiālisti. Paldies, esam atbraukuši.
  Toties kādas paveras iespējas tipiski eiropeiskam tirgum par komandētāju amatiem un krēsliem!
  Virspavēlniekam noteikti jābūt francūzim – viņu ģenerāļi jau gatavojas. Kura gan vēl valsts spējusi piedalīties tik daudzu karu izraisīšanā, visos dabūt pa pakaļu, sagaidīt, ka viņus kāds paglābj, tad vispirms pielīmēties uzvarētājam un pēc laiciņa ķēzīties uz glābēju, cik tik jaudas. Vai ta nav pietiekoši redzēts – gallu gailis, pēdējā brīdī uzlaidies uz amerikāņu tanka, lepni dzied “mēs uzvarējām, viva la frāns!” un pa laikam uztaisa uz bruņām kaut ko francisku. Latviešiem tādā “Eiropas armijā” drošas izredzes pakarot kaut kur Centrālāfrikā, kad Francijai liksies tur kas regulējams.
  Gaisa spēkus pienāktos komandēt kādam Vācijas lidoņu ģenerālim. Viņu aviācija tik varena, ka pat kancleres lidmašīna ne vienmēr spēj pārvadāt atbildīgāko pasažieri.
  Itāļu admirālim pienākas jūras spēki – viņiem Musolini laikā bija izcili kaujas peldētāji, pēc braši zaudēta kara prata vienas miermīlīgas lielvalsts ostā uzspert gaisā konfiscēto karakuģi, bet tagad tvīkst nevīstošā un gandrīz nesavtīgā mīlā pret to pašu valstiņu,
  Apgāde jāuztic Grieķijai – droši, ka neizzags vairāk, kā spēj.

  +4
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > J.Biotops 29.05.2019. 15.14

  nu nevajag šito pogošanu –
  tramps perfekti ir nodemosntrējis, ka vinam Eiropa un Latvija ir pie kājas – maigi sakot

  redz kā Ukrainai izgājis – no atomieročiem atteicās – pogoja pogoja – kā saka piepogoja un lūdzu – te nu viņi ir – nabadziņi

  nē – es saku, ka vajag savu armiju un viss – kā detaļās – to es nezinu – neesmu domājusi bet savu vajag

  0
  -3
  Atbildēt

  2

  QAnon > Drosma 30.05.2019. 10.05

  Ukrainai “izgāja”, tāpēc, ka ASV Pirmais Pederastu prezidents pēc krievu iebrukuma Gruzijā, noslēdzot ar Putinu Restart, deva tam zaļo gaismu agresijas turpināšanai. Trampa kungs, piešķirot Ukrainai Javelin, padara par neiespējamu tanku uzbrukumu, Ukrainas armija, pateicoties Trampam, ir aizvien labāk sagatavota. Atceļot visus Obamas aizliegumus, kas ierobežoja ogļūdeņražu ieguvi un, galvenais, cauruļvadu transportu, padara ASV par enerģētisko lielvaru, kas nodrošinās fašistisko lopu, negatīvās selekcijas un WWII iznākuma netaisnīgo seku Krievijai, bada dumpjus, Pilsoņu karu un neizbēgamu galu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > Drosma 29.05.2019. 17.22

  Dusmupūcīt, nesatraucies tik dikti, pacieties mazliet un prasīto dabūsi. Ar visām detaļām – franču idejām un krievu lamuvārdiem. Visu, kā prasi. Tev esot audžudēls, nešaubos, ka būs labs karotājs.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu