Sniega dāvātās idejas

Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

No Rīgas ielām strauji pazudis sniegs, atstājot aiz sevis lērumu bedru. Kamēr pašvaldība cenšas likt ielāpus, Ir nolēma uz ielu situāciju palūkoties ar stratēģisku skatu. Pilsētas aktīvists Oto Ozols vizualizē satiksmes infrastruktūras uzlabojumus, kam idejas piespēlēja aizejošā ziema

Rīgas ielās Oto Ozols pamanījis daudz ačgārnību. Piemēram, 84% no Brīvības ielas platības atvēlēta autobraucējiem, lai gan aptuveni 70% iedzīvotāju, kas to izmanto, pārvietojas ar velosipēdu, sabiedrisko transportu vai kājām — to Oto aplēsis pēc statistikas datiem. Pēc Oto domām, tā nav pareiza pilsētplānošana, kas dod priekšroku autobraucējiem, tā arvien vairāk aicinot doties uz centru ar privāto auto. Viņaprāt, pilsētu varētu padarīt iedzīvotājiem, kājāmgājējiem un velosipēdistiem daudz draudzīgāku, turklāt šā mērķa sasniegšanai nav vajadzīgs daudz — pietiktu ar krāsu joslām, kādu norobežojošu stabiņu vai betona plāksni.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu