Impulsa devējs 2

Andris Poga. Foto — Jānis Pipars
Pauls Raudseps
Print Friendly, PDF & Email

Diriģents Andris Poga stāsta par orķestru nacionālajām īpatnībām, cīņu par latviešu komponistu darbu atskaņošanu ārzemēs un to, kāpēc Rīgā nepieciešama jauna koncertzāle

Andris Poga kopš 2013. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, un šajā laikā iekarojis tā uzticību un atbalstu. Rudenī ar pārliecinošu vairākumu orķestra mūziķi atbalstīja viņa līguma pagarināšanu līdz 2021. gadam. Vienlaikus Poga sekmīgi veido starptautisku karjeru un tiek aicināts diriģēt vadošos orķestrus visā pasaulē — no Japānas un Ķīnas līdz Francijai un Vācijai. Jau šobrīd nav viegli atrast laiku, kad viņu varētu intervēt šeit Latvijā, bet pēc dažiem gadiem varētu būt vēl grūtāk. Taču šonedēļ 24. un 25. janvārī Andris Poga kopā ar Nacionālo simfonisko orķestri un solistiem Lielajā ģildē atskaņos paša izlolotu programmu ar Dmitrija Šostakoviča mūziku.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu