Skaists, skaists dēlītis

Sandra Zirne, SIA Kraujas Z valdes locekle. Foto — Ieva Salmane
Ieva Alberte

Pēc 18 gadu darbības mežizstrādē Kraujas Z aizvadītajā vasarā sāka kokus pārstrādāt taras dēļos. Pirmās eksporta kravas uz Īriju jau aizpeldējušas

Brauciet tagad, egles skaisti apsnigušas, telefonsarunā saka Sandra Zirne, Kraujas Z valdes locekle, sazvanīta pirms Jaunā gada. Gulbenes novada Lizumā egles tiešām apsnigušas kā Ziemassvētku pastkartē. Uzņēmums atrodas šosejas malā, piekļūšana ir viegla un pa līdzenu asfaltu: pasūtītājam pēc kokmateriāliem nav jākratās pa lauku ceļiem. Sandra sagaida birojā, pa kura logiem redzama jaunā ražotne. Viņas vīrs Jānis sarunai nozīmējis sievu, jo pašam jābūt mežā. Sandra stāsta, ka tieši vīrs ir uzņēmuma vilcējspēks. «Darbus esam sadalījuši tā — es vairāk esmu birojā, bet Jānis — mežā vai ražotnē.» SIA Kraujas Z apgrozījums 2017. gadā sasniedza 2,1 miljonu. Sandra sasniegumu komentē pieticīgi: «Nav nekā īpaša, ar ko lielīties, vienkārši izdarīts tas, kas plānots.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu