Ļoti labā dzīves posmā

Kristīne Krūze-Hermane. Foto — Jānis Pipars
Anda Burve-Rozīte

Aktrise un režisore Kristīne Krūze-Hermane pēc aiziešanas no Jaunā Rīgas teātra mācās psiholoģiju un iestudējusi jaunu izrādi Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi

Pēdējā izrāde, ko Kristīne nospēlēja JRT, pirms pagājušās sezonas nogalē izlēma aiziet no teātra, bija titulloma Alvja Hermaņa iestudējumā Marķīze de Sada. 35 gadus vecā aktrise uzskatīja, ka šajā profesijā ir sevi izsmēlusi un nepieciešami jauni pagriezieni. Viņas gadījumā tās bija psiholoģijas studijas Latvijas Universitātē, kā arī darbs režijas laukā. 2016. gadā Krūze režijā debitēja ar detektīvu Lakstīgalu māja JRT, bet pagājušo vasaru veltīja 20. gadsimta pirmajā pusē Latvijā nozīmīgai esejistei Zentai Mauriņai. Piekalta ratiņkrēslam, Mauriņa spēja gan iegūt doktora grādu, gan kļūt par vienu no ražīgākajiem rakstniekiem Latvijas vēsturē. Krūzi interesēja šīs sievietes dzīve ar visām tās drāmām un noslēpumiem. Novembra nogalē izrāde Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi piedzīvoja pirmizrādi Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu