Krīgeru ģimene, pieturas uzbūvētāji

Varicēnu pietura netālu no Smiltenes izskatās kā hobitu namiņš. Krīgeru ģimene to uzbūvēja no ekoloģiskiem materiāliem, lai bērniem, gaidot skolas autobusu, nebūtu jāsalīst. Attēlā no kreisās: Linda, Elīna, Lukas un mamma Līga. Foto — Ieva Salmane
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Braucot no Smiltenes uz Valku, nevar nepamanīt Varicēnu pieturu. Tā izskatās kā hobitu namiņš. Celta no māla un salmiem, ar vēlēnu jumtu, un pa logiem iespīd krāsaina rīta gaisma. Iekšā ir soliņš, kur piesēst, un arī grāmatas, ko palasīt. Namiņš te stāv jau gadu, un tā autori ir Krīgeru ģimene, kuru mājas ir apmēram 200 metru no pieturas. «Katru rītu ar vīru pavadījām bērnus uz pieturu un izjutām to pašu, ko viņi, — vēju, lietu un sniegu. Nodomājām, ka derētu kāds jumts, kur patverties, kamēr pienāk skolas autobuss,» stāsta Līga Krūmiņa-Krīgere, trīs bērnu mamma un skolotāja. Viņas vīrs Tomass, pēc tautības vācietis, ir zinošs ekodizainā un permakultūrā un organizē par šīm tēmām seminārus. Pirms kāda laika viņš viesojās ekociematā Itālijā un iedvesmojās, tāpēc ierosināja pašiem uzbūvēt pieturu. To vajadzēja saskaņot ar Latvijas valsts ceļiem un būvvaldi Smiltenē, arī ar tuvējiem kaimiņiem, uz kuru zemes daļēji atrodas pietura.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu