Pēteris Ķepītis, zelta medaļa kokgāzēju čempionātā

Katras valsts izlasē startē četri dalībnieki — viens juniors un trīs profesionāļi. Ķepīšu ģimene Latvijas izlasē bija pārstāvēta abās klasēs, jo piedalījās arī Pētera tētis Gvido — profesionāls mežcirtējs. Foto no personīgā arhīva
Ieva Jakone

Lillehammeres Olimpiskajā sporta kompleksā Norvēģijā augustā skanēja Latvijas himna — smiltenietis Pēteris Ķepītis (23) pirmo reizi Latvijas vēsturē izcīnīja zelta medaļu pasaules kokgāzēju čempionātā. Sacensību kopvērtējumā liktenīgas kļūdas dēļ 28 valstu konkurencē viņš palika 23. vietā, bet pie zelta tika kombinētās sagarumošanas disciplīnā. Tajā diviem virpotiem 37 centimetrus bieziem baļķiem, no kuriem viens novietots septiņu grādu slīpumā uz augšu, otrs — tādā pašā slīpumā uz leju, bija jānozāģē noteikta biezuma ripas. Turklāt zāģēt jāsāk no apakšas, bet jābeidz no augšas, precīzi savienojot abus griezumus. Visvai-rāk punktu dod precizitāte, bet arī laiks ir būtisks. Pēteris abu ripu nozāģēšanai iztērēja 26 sekundes.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu