Kustība “Iespējamā misija” saņem Eiropas Pilsoņu balvu

Iespējamā misija.
Print Friendly, PDF & Email

Kustībai “Iespējamā misija” pirmdien svinīgā ceremonijā pasniedza Eiropas Pilsoņu balva, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojā Latvijā.

Kustību “Iespējamā misija” apbalvojumam izvirzīja Eiropas Tautas partijas (EPP) Latvijas EP deputāti – Sandra Kalniete (V), Krišjānis Kariņš (V), Artis Pabriks un Inese Vaidere (V). Gala lēmumu par laureātiem pieņēma Eiropas Pilsoņu balvas komiteja.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus 9.oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā EP Briselē.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti – katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008.gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta (2015) un labdarības maratona “Dod Pieci” komanda (2017).

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu