Nesūdzēties, bet darīt! 6

Kristīne Liberta. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Kā mazā, vecāku izveidotā Ikšķiles Brīvā skola panāca, ka tagad bērni visās Latvijas skolās var ēst arī veģetāru ēdienu, jautājām skolas vadītājai Kristīnei Libertai

Divas nedēļas pirms jaunā mācību gada valdība vienojās par noteikumiem, kas var fundamentāli mainīt skolu ēdienkartes un ļaut bērniem uz visiem laikiem aizmirst porcijas, kur makaronus ar maltās gaļas mērci vai kartupeļus ar atdzisušu sardeli rotā sarīvētu kāpostu čupiņa. Tagad bērnudārzos, skolās, arī sociālās aprūpes namos un slimnīcās jāpalielina dārzeņu un augļu daudzums, turklāt beidzot atļauts ēst veģetāri. Dīvainajai prasībai obligāti ik dienu bērnus ēdināt ar gaļu, kas līdz 1. septembrim bija spēkā, uzmanību pievērsa Ikšķiles Brīvā skola. Tā pirms diviem gadiem sāka tiesāties ar Pārtikas un veterināro dienestu, kas kontrolē valdības noteikto uztura normu ievērošanu dažādās iestādēs. Tiesāšanās vēl nav beigusies, bet tagad paši valdības noteikumi ir mainīti un skaidri pasaka — bērni var ēst veģetāru ēdienu. Kā mazai skolai izdevās to panākt, pusdienu intervijā stāsta Kristīne Liberta.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu