No telefona sarunas līdz Daugavas stadionam

Ainārs Rutkēvičs un Inga Liepa. Foto — Edmunds Brencis, Picture Agency
Ieva Jakone

Pēc pagājušajiem dziesmu un deju svētkiem Ainārs Rutkēvičs piezvanīja savai skolas un deju biedrenei Ingai Liepai. Viņš gribot dejot nākamajos deju svētkos. Un šis trakais plāns ir izdevies!

Viena no skaistākajām dejām mūsdienu horeogrāfijā! Tā nodomāja Radio SWH ziņu redaktors Ainārs Rutkēvičs, kad 2013. gada vasarā televīzijā skatījās deju svētku lieluzvedumu. Dejotāji izpildīja Jāņa Purviņa Rūnu rakstus. 1990. gada dziesmu un deju svētkos viņš pats kāpa uz lielā stadiona, bet gadu vēlāk dejošanai atmeta ar roku. Rūnu raksti viņā kaut ko atmodināja. Sociālajā tīklā Draugiem.lv Ainārs pamanīja savas kādreizējās skolas un deju biedrenes Ingas Liepas bildi tautastērpā. Piezvanīja un teica, ka grib piedalīties nākamajos deju svētkos. Ierosināja veidot deju kolektīvu. Inga labi atceras šo sarunu. «Sarunājām tikšanos, un viņš neatnāca,» Inga smejas. No sākuma nodomājusi, ka Ainārs joko: «Meitenes, jā, vienmēr grib dejot, bet puiši… Tie paši, kurus varēja ar tačku bīdīt, lai viņi kaut kur atnāk un savācas!»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu