VIDEO: Kas jāņem vērā, bērnam ceļojot ārpus Latvijas?

RSU Juridiskās fakultātes docente un zvērināta notāra palīdze Inga Kudeikina. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Tuvojoties vasarai, kad sākas atvaļinājumu laiks un gan lielie, gan mazie dodas ceļojumos, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docente un zvērināta notāra palīdze Inga Kudeikina atgādina, kādi dokumenti vajadzīgi, ceļojot kopā ar savu bērnu un bērnam vienam pašam vai kopā ar skolotāju, treneri, vecmāmiņu dodoties ārpus Latvijas robežām.

Braucot ārpus Latvijas, vienmēr jāņem līdzi bērna pase un bērnam jābūt apdrošinātam. Ja bērns ceļo kopā ar vecākiem, viņam jābūt ierakstītam vismaz vienā no vecāku pasēm. Ja vecākiem, dodoties ceļojumā, līdzi ir tikai ID karte, tad jābūt līdzi arī bērna dzimšanas apliecībai vai tās notariāli apliecinātam norakstam. Ja bērns ceļo kopā ar vecākiem, kuri nav precējušies, viņam jābūt ierakstītam vismaz vienā no vecāku pasēm vai jābūt līdzi bērna dzimšanas apliecībai vai tās notariāli apliecinātam norakstam.

Bērni, kuri ir Latvijas Republikas pilsoņi, no septiņu gadu vecuma Eiropas Savienības (ES) valstīs var ceļot vieni paši bez vecāku piekrišanas un pilnvaras, taču Inga Kudeikina vecākiem iesaka laikus sagādāt pilnvaru “kādam tuvam cilvēkam, kurš nepieciešamības gadījumā operatīvi var ierasties valstī, kur bērns uzturēsies, jo jebkuras valsts tiesību akti nosaka pilngadīgo personu atbildību par bērnu”. Lai vajadzības gadījumā svešajā zemē vērstos pie ārsta vai kādas valsts atbildīgās amatpersonas, bērnam būs nepieciešama pilnvarotās personas klātbūtne.

Ja bērns ceļo kopā ar personu, kas nav viņa vecāki, jāņem līdzi bērna dzimšanas apliecība vai tās notariāli apliecināts noraksts un, kā iesaka RSU docente Inga Kudeikina, vecāku piekrišana jeb pilnvara vai apliecinājums. Pilnvara un apliecinājums (bez tulkojuma) maksā aptuveni 20 eiro.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu