Laine Treidena, Rīgas centra puķudobju autore

Laine Treidena pie puķudobes Esplanādē. Atraitnītes zied ilgāk par tulpēm, bet maija vidū tās jārok ārā, jo vietā jāstāda vasaras puķes. Acīgāki rīdzinieki šos brīžus vaktē un pie dārzniekiem nāk ar maisiņiem rokās — atraitnītēm tiek dota otrā dzīve. Dobē ‘Pink Charm’ narcises ar atraitnītēm un piecu veidu tulpēm — Darvina ‘Apricot Impression’, lilijziedu ‘Ballerina’, Darvina ‘Light and Dreamy’, triumfa ‘Recreado un Havran’. Foto — Alise Šulca, Picture Agency
Ieva Jakone
Print Friendly, PDF & Email

Esplanādē iekārtotajā puķudobē oranžās un violetās tulpes sasaucas ar violetajiem parka ceriņiem. Tā nav nejaušība, bet apzināta ainavu arhitektes Laines Treidenas izvēle. Jau piecus gadus pēc viņas zīmējumiem un norādēm tiek pucētas aptuveni 50 galvaspilsētas puķudobes. To dizains tiek plānots katru gadu no jauna. Rīgas dārzi un parki darbinieki dobēs sastādījuši no Nīderlandes pasūtītos tulpju sīpolus, narcises, atraitnītes vai citus ziedus. Vēlāk pavasara ziedus dobēs nomainīs viengadīgās vasaras puķes.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu