TESTS: Pārbaudi zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā!

Testa sākumlapa.

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sagatavojis testu “Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja – Eiropas Parlamenta (EP) – darbu. Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv

Tests ar spēļošanas elementiem sagatavots par astoņām jomām,  kuras  ES, t.sk.,  Latvijas iedzīvotāji atzinuši par, viņuprāt, nozīmīgākajām.  Tās ir arī starp Eiropas Parlamenta darba prioritātēm. Astoņas jomas ir: patērētāju aizsardzība, izaugsme, vide un klimats, Eiropas nākotne, cilvēktiesības, imigrācija, drošība un sociālā aizsardzība.

Testa struktūra ir vienkārša: par katru jomu tiek piedāvāti četri apgalvojumi un izvēlne, vai tas ir pareizs vai ne. Pēc katras atbildes testa veicējs saņems vērtējumu (pareizi/nepareizi), kā arī īsu, kodolīgu skaidrojumu. Eiropas Parlamenta paveikto un plānoto katrā jomā komentē arī Latvijas eiroparlamentārieši.

“Jaunais interaktīvais projekts “Zināji vai uzzināji?” noderēs, gan gatavojoties “Eiropas eksāmenam” Eiropas dienā, 9.maijā, un skolu pārbaudījumiem maija beigās, gan, protams, Eiropas vēlēšanām jau pēc gada – 2019. gada maija beigās,” uzskata Eiropas Parlamenta Latvijas biroja vadītāja Marta Rībele.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu