Ziedoņa ēters

Goran Gora. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Ar 3. maija pasākumu Liepājā Laiks Ziedonim apbalvošanas ceremonija būs apceļojusi Latvijas jaunās koncertzāles. Jūnijā jauno sezonu sāks dzejnieka muzejs Murjāņos. Fondam Viegli piemīt Ziedonim raksturīgais nemiers, tas plāno atvērt muzeja filiāli arī Vecrīgā, saka radošais direktors Goran Gora

Tie ir pludiņi. Kāpēc pludiņam ir sarkans galiņš? Lai var redzēt, ka kaut kas ir pieķēries, piecopējies. Mūziķis Goran Gora alias Jānis Holšteins-Upmanis smejoties komentē adīto sarkano micīti, kas viņam galvā mūsu tikšanās brīdī. «Tas ir prāta stāvoklis.» Tādas pašas cepures pirms mēneša Imanta Ziedoņa fonda Viegli astotajā dzimšanas dienā nēsāja arī kolēģi Jānis Strapcāns un Renārs Kaupers. Dziedāja angliski pārtulkotās Ziedoņa dziesmas no trim Viegli albumiem, kas apkopotas krājumā The 1001st Blackish-Blue NightTūkstošpirmā melni zilā nakts. Pēc tam tās skanēja gan Londonas grāmatu gadatirgū, gan Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā, Ukraiņu sociālajā klubā Londonā un Daugavas vanagu mītnē Straumēni Lesterā. «Oktobrī taisāmies uz Frankfurtes grāmatu tirgu,» Jānis piemin arī Krāsainās pasakas un Epifānijas, kas angliski lasošos sasniegs ar ES programmas Radošā Eiropa atbalstu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu